تنها یک امتیاز در دو دیدار نخست سابقه نداشت/ تشویق ژرمن‌ها بابت بدترین شروع تاریخ (عکس)

به گزارش ورزش سه، شکست مقابل ژاپن در گام نخست آن چیزی نبود که هواداران فوتبال در آلمان انتظارش را داشتند. آنها به صعود راحت از دور گروهی عادت کرده و در مورد حریفان دور حذفی بحث می‌کردند که این باخت غیرمنتظره را متحمل شدند.

فلیک نیز در پایان نزد شاگردان خود رفته و به آنها خسته نباشید گفت. او خوشحال بود که حداقل از شکست دوم فرار کرده تا نمایش ضعیف تیمش به فاجعه میل نکند.

در بازی با اسپانیا انتظار می رفت که آلمان برای جبران به میدان رفته و حتما هر سه امتیاز را کسب کند ولی با کلی تلاش و البته کمی خوش‌شانسی، یک مساوی لحظه آخری نصیب این تیم شد. شاگردان فلیک حالا از دو بازی یک امتیاز دارند و به عنوان تیم آخر گروه، برای صعود به اما و اگرها متوسل شده اند.

شرایط فعلی، قطعا آن چیزی نیست که آلمانی‌ها انتظارش را داشتند؛ این بدترین شروع تاریخ فوتبال آلمان در جام جهانی است. ژرمن‌ها تا کنون در هیچ دوره‌ای از جام، بعد از دو بازی دور گروهی تنها یک امتیاز نداشتند. با این وجود شاهد تشویق شاگردان فلیک توسط هواداران حاضر روی سکوهای ورزشگاه البیت بودیم.

این برای اولین بار در تاریخ است که تیم ملی آلمان در دو دیدار نخست خود در جام جهانی موفق به کسب برد نمی شود.

گل دقایق واپسین فولکروگ (83) آلمان را از شکست مقابل اسپانیا نجات داد؛ این شکست برابر بود با پایان زودهنگام کار آلمان در مسابقات که تراژدی بزرگی را موجب می‌شد اما در روز دوم همه چیز به نفع این تیم بود. هم ژاپن به کاستاریکا باخت و هم آلمان مقابل اسپانیا مساوی شد تا هواداران آلمانی با وجود تک امتیازی بودن و بدترین شروع تاریخ، در پایان بازی امیدوارانه اعضای تیم را مورد تشویق قرار دهند.

نظر شما !!