تکرار تاریخ یا انتقام تاریخی، مسئله این است/ گزارش زنده، کره جنوبی 0- پرتغال 0

به گزارش “ورزش سه”، میلیونها کره‌ای چشم به تصاویر مخابره شده از ورزشگاه اجوکیشن سیتی دوخته‌اند تا با تکرار خاطره شیرین پیروزی مقابل پرتغال، خود را در جمع ۱۶ تیم نهایی جام ببینند. در آن دیدار معروف کره در جام ۲۰۰۲ و در خانه پرتغال را از گردونه رقابت‌ها کنار زد و نکته جالب اینکه سرمربی امروز کره، بازیکن آن روزهای پرتغال بوده. در دیدار امروز اما برعکس بیست سال پیش، سرنوشت کره در دست پرتغال است. شاگردان پائولو بنتو نفس ِ شبح حذف را روی پوستشان حس می‌کنند و تنها راه نجات فرار برای آنها، پیروزی مقابل پرتغال و کمی شانس است. سرمربی کره بعد از شکست در دیدار مقابل اروگوئه به داور به شدت اعتراض داشت و از او بابت اینکه پیش از ضربه کرنر تیمش سوت پایان را زده به شدت انتقاد کرد. تیلور هم با کارت قرمز او را جریمه کرد تا در این بازی، بنتو روی نیمکت ننشیند.

پرتغال با ارائه دو نمایش تحسین برانگیز و پیروزی مقابل غنا و اروگوئه صعود خود را قطعی کرده اما این بازی در کنار جنبه تاریخی و انتقامی، فرصت صدرنشینی و صعود با سه پیروزی را برای آنها فراهم می‌کند و این چیزی نیست که کریستیانو رونالدو از آن به سادگی بگذرد.

باید دید کره‌جنوبی موفق به تکرار تاریخ و شکست پرتغال خواهد شد یا رونالدو و شرکا انتقام نسل قبلی را از ببرهای آسیا خواهند گرفت.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر – گروه H
ورزشگاه: اجوکیشن سیتی (دوحه) – ساعت ۱۸:۳۰ – تماشاگر:
داور: فاکوندو تیو (آرژانتین)/ کمک‌ها:   ایزکیل بریلوفسکی و گابریل چاد  (آرژانتین)/ داور چهارم: ماگوته اندیایه (سنگال) / داور ویدیویی:  نیکلاس گالو (کلمبیا)

تیم ملی کره جنوبی:
کیم سئونگ‌یو، لی کانگ‌این، کیم یونگ‌وون، کیم مون‌وان، کیم جین‌سو، هوانگ این‌بئوم، جانگ وو یونگ، سون هیونگ‌مین، وون کیونگ‌وون، لی‌جائه سونگ و چو جوئه‌سونگ
سرمربی: پائولو بنتو

تیم ملی پرتغال:
دیوگو کاستا، ژائو کانسلو، آنتونیو سیلوا، په‌په، دیوگو دالوت، متئوس نونیز، روبن نوس، ویتینیها، ژوآئو  ماریو، ریکاردو هورتا و کریستیانو رونالدو 
سرمربی: فرناندو سانتوس

🔴حاشیه:

* لی کانگ‌این، وون کیونگ‌وون و لی‌جائه سونگ نسبت به بازی قبل به ترکیب کره در بازی امروز اضافه شدند و کیم مین‌جائه به دلیل مصدومیت روی نیمکت قرار دارد. علاوه بر او وون چانگ‌هون، جئونگ وویونگ هم از ترکیب اصلی کنار رفتند.

* به جز نوس، سرمربی پرتغال به باقی بازیکنانی که امکان گرفتن کارت و محرومیت آنها وجود داشته استراحت داده است.

*  آنتونیو سیلوای ۱۹ ساله اولین بازی خود در جام‌جهانی را تنها ۳ ماه و ۶ روز بعد از اولین بازی ملی تجربه میکند.

سیلوا با ۱۹ سال و ۳۹ روز سن جوانترین مدافع و په‌په با ۳۹ سال سال و ۲۷۹ روز، مسن ترین مدافعان جام تا اینجا هستند. په‌په اولین دیدار رسمی خود را پیش از تولد سیلوا توپ زده بود.

* هواداران رونالدو و پرتغال در ورزشگاه با بنرهای مختلف به آنها ابراز احساسات می‌کنند. یکی از این بنرها که توجه زیادی را به خود جلب کرده نوشته شده: شما کی‌پاپ دارید و ما کریستیانو رونالدو را

* پرتغال پیش از این دوبار توانسته بود دو بازی ابتدایی جام را پیروز شود و این سومین بار در تاریخ جام جهانی برای آنها با این رکورد است جالب اینکه آنها در دفعات قبل دیدار سوم را نیز پیروز شدند

نظر شما !!