تکمیل مرکز جامع اهدای خون استان خراسان جنوبی نیازمند 4.5 میلیارد تومان اعتبار است

 به گزارش خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین از بیرجند، پویش‌  نذر سرخ با توجه به ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی در حال برگزاری است.

با توجه به عمر محدود خون و فرآورده های آن مردم نوع دوست استان  برای اهدای خون در روزهای باقیمانده از این پویش یاریگر بیماران نیازمند باشند.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی پیش‌ازظهر امروز در حاشیه برگزاری نذرخون در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پویش نذرسرخ با توجه به ایام سوگواری سرور وسالار شهیدان همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی در حال برگزاری است.

ابراهیم میری مقدم با اشاره به کوتاه بودن عمرخون و فرآورده های آن از مردم نوع دوست خراسان جنوبی خواست اهدای خون بعد از تاسوعا و عاشورا به مراکز خون دهی مراجعه کنند تا بتوانیم درطول این مدت خون مورد نیاز مراکز درمانی را تامین کنیم.

وی‌گفت: در شهرستانهای طبس و بیرجند دو مرکز به صورت روزانه و مرکز خونگیری قاین روزهای دوشنبه وپنج شنبه و مرکز فردوس هم روزهای یکشنبه و چهارشنبه پذیرای اهداکنندگان خون می باشد.

 اهدای233 واحد خون روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در خراسان جنوبی

مدیرکل انتقال خون استان خراسان جنوبی گفت: در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی 293 نفر از مردم استان برای اهدای خون به مراکز خونگیری در شهرستان های بیرجند، طبس و قاین مراجعه کردند و 233 نفر موفق به اهدای خون شدند.

میری مقدم اظهارکرد: در روز تاسوعای سال گذشته 209 نفر به مراکز اهدای خون مراجعه کرده اند که از این تعداد 177 نفر واجد شرایط اهدای خون بوده اند .

وی اظهار کرد:در روز عاشورای امسال 181 نفر به مراکز اهدای خون طبس، قاین و بیرجند مراجعه کردند که از این تعداد 132 نفر مرد و 12 نفر زن بودند و 144 نفر خون اهدا کردند.

 میری مقدم  بیان کرد: در روز عاشورای سال گذشته نیز 270 نفر به مراکز اهدای خون مراجعه کردند و 191 نفر واجد شرایط اهدای خون بودند.

مدیرکل انتقال خون استان خراسان جنوبی افزود: در مجموع در تاسوعا و عاشورای امسال 293 نفر از مردم استان برای اهدای خون مراجعه کردند که 233 نفر توانستند خون اهدا کنند.

وی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 105 نفر برای اهدای خون مراجعه کرده اند که 97 نفر مرد و 8 نفر زن بوده اند که از این تعداد 89 نفر موفق به اهدای خون شدند.

تکمیل ساختمان مرکز جامع اهدای خون خراسان جنوبی نیازمند 4.5 میلیارد تومان اعتبار

مدیرکل انتقال خون استان خراسان جنوبی همچنین گفت: ساختمان جامع اهدای خون استان برای تکمیل  به 4.5 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

میری مقدم اظهارکرد: درحال حاضر ساختمان جامع اهدای خون پیشرفت 50 درصدی داشته و تاکنون 2 میلیارد تومان برای احداث آن هزینه شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون در مرکز انتقال خون استان 11 تخت برای خونگیری فعال است، خاطر نشان کرد: متاسفانه کمبود تخت و فضای خونگیری در برخی روزها به ویژه ایام تاسوعا و عاشورا  لزوم  آماده شدن هرچه زودتر ساختمان جدید را می طلبد.

مدیرکل انتقال خون استان خراسان جنوبی با بیان اینکه این ساختمان در صورت تکمیل شدن 25 تخت به صورت همزمان پذیرای اهداکنندگان خون برای خونگیری می شود گفت: به دلیل نبود اعتبار لازم کار احداث این ساختمان متوقف شده است.

میری مقدم اظهار امیدواری کرد: با توجه به نیاز استان به یک مرکز جامع اهدای خون مجهزتر، هرچه زودتر اعتبار برای ساخت این مجموعه اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه با تکمیل و افتتاح این مرکز توان خونگیری در مرکز استان به بیش از 2 تا 2.5 برابر افزایش می‌یابد، تصریح کرد: تجهیزات و امکانات این مرکز که از اعتبار مورد نیاز بالاتر است توسط سازمان انتقال خون تامین و فراهم شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

انتهای پیام/250/س

نظر شما !!