جابه‌جایی غول آسای بیت کوین و اتریوم

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط ویل آلرت، همزمان با ریزش قیمت بیت کوین، چندین کیف پول تعداد زیادی ارز دیجیتال BTC را به ارزش ۳.۹ میلیارد دلار جابه‌جا کرده‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، پس از آنکه بیت کوین شب گذشته تا مرز ۵۲۰۰۰ دلار اوج گرفت و نتوانست بر این مقاومت غلبه کند، تا سطح ۴۸،۷۰۰۰ دلار پایین آمد و اکنون به قیمت ۴۹٬۲۵۰ دلار خرید و فروش می‌شود. Whale warning در توییتی اطلاع داد که تنها در ۱۸ ساعت گذشته ۶ تراکنش غول آسا بین کیف پول‌های بیت کوین صورت گرفته و کارمزد هرکدام حدود ۰.۷ دلار بوده است.

مجموع حجم بیت کوین انتقال داده شده در این تراکنش‌ها، ۷۵٬۶۱۵ BTC گزارش شده است.

علاوه بر این نقل و انتقالات، داده‌های گلس نود بیان می‌کند که تعداد خروجی‌های خرج شده کوین‌های قدیمی (کوین‌هایی که آخرین تراکنش آنها بین ۱ تا ۲ سال گذشته بوده است) دوباره اوج گرفته است. به این معنی که هولدرهای بلند مدت و میان مدت در حال انتقال دارایی‌های خود هستند.

بر اساس تاریخچه این شاخص، بالا بودن نرخ خروجی‌های خرج شده تقریبا همیشه اثر منفی بر قیمت بیت کوین داشته است.

آخرین باری که این شاخص اوج گرفته بود (حدود ۵۰ روز گذشته)، قیمت بیت کوین ۲۸٪ اصلاح شد.

به سراغ اتریوم برویم. داده‌های گلس نود نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌هایی که حداقل ۱۰۰۰ ETH نگهداری می‌کنند به ۶٬۲۹۲ آدرس کاهش یافته است. این میزان از آپریل ۲۰۱۷ تاکنون بی سابقه بوده است.

همچنین تعداد آدرس‌هایی که حداقل ۱۰٬۰۰۰ ETH نگهداری می‌کنند از ۱۲۰۸ آدرس در ژوئن امسال به میزان ۴.۵٪ کاهش یافته است. از طرف دیگر تعداد سرمایه‌گذاران خرد (آدرس‌هایی با حداقل ۰.۰۱ اتر) نسبت به ابتدای سال میلادی، از ۱۰.۶ میلیون به ۲۰.۳ میلیون آدرس افزایش یافته است.

در زمان نگارش این خبر اتریوم به قیمت ۳٬۹۱۳ دلار خرید و فروش می‌شود.

نظر شما !!