جاستین سان با فضاپیمای جف بزوس به فضا می‌رود

جاستین سان، بنیان‌گذار ترون یکی از افرادی خواهد بود که سال آینده، در پروژه Blue Origin به فضا سفر خواهد کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، سان با پرداخت ۲۸ میلیون دلار در ماه ژوئن برای صندلی فضاپیمای جف بزوس برای سفر فضایی از ۲۶۰۰ نفر پیشی گرفت و موفق شد بلیط آن را از آن خود کند. با این حال، بنابر گزارشات، وی به دلیل تداخل برنامه‌هایش نتوانست در این سفر حضور داشته باشد.

بر اساس اطلاعیه منتشرشده در روز چهارشنبه، بر اساس توافقی میان سان و Blue Origin، خالق ترون پنج خدمه اضافی را برای سفر به فضا در سال آینده انتخاب و هزینه‌های مربوطه را پرداخت خواهد کرد.

Blue Origin هزینه لازم برای این سفر فضایی را اعلام نکرده است. این سفر قرار است با سفینه New Shepard که تا به حال سه بار با موفقیت به فضا پرتاب شده است انجام شود.

بر اساس اطلاعیه Blue Origin، در ماه‌های آینده، سان، پنج مرد و زن را برای این سفر معرفی خواهد کرد. شایان ذکر است این سفر گران‌قیمت، تنها ۱۱ دقیقه به طول خواهد انجامید.

این اولین باری نیست که سان مزایده‌ای را با قیمت گزافی برنده می‌شود. وی در سال ۲۰۱۹، برنده فرصت صرف شام با وارن بافت، میلیاردر مشهور شد. البته این قرار به دلیل سنگ کلیه سان لغو و به اویل ۲۰۲۰ موکول شد.

بر اساس اطلاعیه Blue Origin، مدیرعامل سابق بنیاد ترون در حال راه‌اندازی کمپینی با عنوان «دریای ستارگان» است و از طریق آن قصد دارد افراد شرکت‌کننده در این سفر را مشخص نماید. هر یک از این اشخاص، افراد برجسته‌ای در حوزه کاری خودشان، از مد گرفته تا فناوری و اکتشاف خواهند بود. جزئیات فرآیند انتخاب و همچنین معیارها برای نامزدهای احتمالی در ماه‌های آتی اعلام خواهد شد.

در این اطلاعیه آمده است:

یکی از نامزدها ممکن است از جامعه خودگردان ترون باشد که هولدرهای طولانی‌مدت ترون، بیت تورنت، JST، SUN، NFT و WIN را شامل می‌شود.

آخرین باری که سان تصمیم داشت تا به یکی از هولدرهای ترون به طور تصادفی جایزه‌ای اهدا کند با انتقادات بسیاری مواجه شد. وی در سال ۲۰۱۹ در توییتی وعده داد به یکی از دنبال کنندگان خوش‌شانس حسابش که پست وی را بازنشر نماید، یک خودرو تسلا هدیه دهد.

پس از مدتی، سان مدعی شد که به دلیل مشکلات پیش‌آمده، به جای تسلا، به برنده یک بلیط رایگان برای شرکت در کنوانسیون ترون ۲۰۲۰ اعطا خواهد کرد. با این حال وی متعهد شد که به این شخص و شخصی دیگر در آینده دو خودرو تسلا خواهد داد. البته مشخص نیست که برندگان این جوایز را دریافت کرده‌اند یا خیر.

سان اعلام کرده بود که از سمت مدیریت بنیاد ترون کناره‌گیری کرده و از تصمیم خود برای فعالیت به عنوان سفیر دولت گرنادا در سازمان تجارت جهانی خبر داد.

سخنگوی بنیاد ترون گفته است که سمت آتی سان هیچ ارتباط مالی و یا تجاری با بنیاد ترون نخواهد داشت. علاوه بر این، وی افزود Blue Origin به عنوان مشاور در روند تعیین افراد به سان کمک خواهد کرد اما سان، تصمیم نهایی در رابطه با روند انتخاب را خواهد گرفت. درنهایت نیز افراد بایستی به تایید Blue Origin برسند.

نظر شما !!