جای خالی داوران ایرانی در مسابقات زنان/ اتفاق تلخ برای فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۳!

به گزارش “ورزش سه” جام جهانی۲۰۲۳ زنان که از مرداد ماه ۱۴۰۲ در دو کشور استرالیا و نیوزلند برگزار می‌شود، یک اتفاق تلخ را برای ایران به همراه دارد.

امروز فیفا لیست داوران حاضر در مسابقات را اعلام کرد که ۳۳ داور وسط، ۵۵ کمک داور و همچنین ۱۹ داور برای سیستم کمک داور ویدئویی در مسابقات برای قضاوت حضور خواهند داشت.

این لیست در حالی منتشر شده که هیچ داور ایرانی‌ای برای قضاوت در این مسابقات حضور نخواهد داشت و از طرف فیفا در لیست رسمی قرار نگرفته است. اتفاقی تلخ که پس از عدم راهیابی تیم زنان ایران به جام جهانی، به نوعی دومین شکست در این زمینه محسوب می‌شود.

دلیل اصلی این اتفاق، عدم وجود سیستم کمک داور ویدئویی در کشور است که باعث شده داوران ایرانی امکان حضور در مسابقات را پیدا نکنند. هم‌چنین علت دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد این است که داوران حاضر در جام جهانی زنان باید سابقه قضاوت در لیگ برتر کشور خود را داشته باشند.

با این حال فدراسیون فوتبال در تکاپوی جدی برای آوردن سیستم VAR به فوتبال ایران است تا مانع از ایجاد ضرر بیشتر به داوران داخلی شده و هم‌چنین امکانات لازم را برای برگزاری هر چه بهتر مسابقات لیگ فراهم کند.

نظر شما !!