جدید ترین روش های دزدی خودرو و ترفند های جلوگیری از دزدی ماشین

شاید برایتان جالب باشد ترفند های جدید دزدی خودرو که بسیار ساده اما متکی به فریب صاحبان خودرو طراحی شده اند را بدانید تا با آگاهی بتوانید هنگام حادثه به سرعت آن ها را تشخیص داده و از سرقت جلوگیری کنید. ابتدا به آمار سرقت های خودرو در سال های اخیر توجه کنید:

سرقت خودرو همواره یکی از اصلی ترین نگرانی های صاحبان خودرو محسوب می‌شود. در بسیاری از موارد استفاده از دزدگیر خودرو نیز کارآمد نبوده و طبق این آمار بیش از ۸۰ درصد خودروهای سرقتی در ایران فقط مربوط به ۵ نوع خودروهای

  1. پراید
  2. پژو ۴۰۵
  3. پرشیا
  4. سمند
  5. نیسان

میباشد که با توجه به نقص سیستم ایمنی این خودروها، سارقان دسترسی بسیار راحت تری برای باز کردن قفل و سرقت خودرو دارند. میبینید که خودرو پراید با توجه به قیمت و فراوانی آن، بیشترین آمار سرقت خودرو را به خود اختصاص داده و به طور حتم دارندگان خودروی پراید نیازمند توجه بیشتری به مسائل ایمنی برای کاهش سرقت هستند.

عوامل موثر در سرقت خودرو کدامند

عوامل متعددی در وقوع سرقت‌های مرتبط با خودرو موثر هستند که از مهمترین این عوامل می توان به ضعف ایمنی خودروها مخصوصا خودروهای مدل ۸۸ و پایین‌تر اشاره کرد البته که به طور کلی خودروهای داخلی را نمیتوان از لحاظ ایمنی سرقت استاندارد دانست. همچنین نبود پارکینگ برای بسیاری از منازل مسکونی باعث می شود دارندگان خودروها مجبور به پارک خودرو در خیابان ها و کوچه ها ناامن شوند که موجب افزایش آمار سرقت میشود.

روشهای جدید دزدی خودرو و ترفند های جلوگیری از آن

حال میخواهیم چند مورد از روش ها و ترفند های جدید دزدی خودرو را برایتان شرح دهیم، ممکن است ابتدا اسامی آنها برایتان خنده دار باشد اما همین موارد موجب سرقت های بسیاری در سطح شهر شده اما شما با خواندن این مقاله میتوانید تمام ترفندهای سارقین را به راحتی تشخیص دهید و آنها را ناکارمد کنید.

سرقت ماشین با پرتاب کردن تخم مرغ

فرض میکنیم شما در حال رانندگی هستید که ناگهان با اثابت چیزی با شیشه جلوی ماشینتان مواجه میشوید. بلافاصله با استفده از برف پاک کن سعی میکنید شیشه را تمیز کنید اما نکته این جاست که درواقع شی تخم مرغ بوده و شما با اینکار باعث کثیف شدن تمام شیشه شده اید میدان دید خود را کاملا از دست داده اید. مجبور میشوید برای جلوگیری از تصادف خودرو را به کناری برده و پیاده میشوید و درست در همین لحظه سارقان که منتظر و در کمین بوده اند اقدام به زورگیری و سرقت از شما میکنند

و اما راه حل:

میتوانید از یک شیشه شوی قوی در قسمت مخزن برف پاک همراه با آب فراوان استفاده کنید که قدرت پاک کردن تخم مرغ را داشته باشد!

سعی کنید حتی الامکان برف پاک کن را روشن نکنید، چون از دست دادن قسمتی از میدان دید بهتر از از دست دادن تمام آن است!

سعی کنید سریعتر از آن محل دور شوید سپس در جای امن اقدام به تمیز کردن شیشه خودرو کنید.

سرقت ماشین با فرمان دادن

ممکن است هنگام پارک کردن ماشین کسی شروع به فرمان دادن به شما کند و شما طبق فرمان های او سعی کنید ماشین را پارک کنید. در این روش سارق طوری به شما فرمان می دهد که خودرو شما با جدول یا خودروی عقبی برخورد کند، دقیقا هنگامی که شما از ماشین پیاده می شوید تا وضعیت را چک کنید سارق به سرعت پشت فرمان نشسته و با ماشین شما فرار میکند.

راه حل این روش:

اعتماد نکنید! سعی کنید به فرمان های افراد ناشناس اعتماد نکنید و خودتان خودرو را پارک کنید.

سارقین عزراییل نما!

دو سارق معمولا یک نفر خانم و یک نفر آقا سوار ماشین میشوند و آقا شروع به صحبت کردن با راننده میکند، وقتی که راننده جواب او را می دهد خانم می پرسد که با چه کسی صحبت می کند. راننده جواب می دهد با این آقا و خانم در جواب می گوید آنجا که کسی نیست! سپس آقا خود را عزرائیل معرفی می کند و راننده به احتما ۹۰ درصد از ترس پا به فرار میگذارد!

راه حل: گول این افراد را نخورید سناریو عزراییل یک ترفند سرقت میباشد.

سرقت ماشین با تصادف صوری

ممکن است هنگام رانندگی و معمولا در مسیرهای خلوت خودرویی با ضربه ای کوچک از پشت به خودروی شما برخورد کند. هنگامی که از ماشین پیاده میشوید فرد دیگر از ماشین پیاده شده و ایجاد نزاع و درگیری میکند در آن شلوغی و سروصدا فردی سریعا در خودروی شما مینشیند و آن را به سرقت میبرد.

راه حل: تا جایی که میتوانید به خصوص در مسیرهای خلوت برای برخوردهای جزئی از ماشین پیاده نشوید و به راهتان ادامه دهید.

روش سرقت ماشین با استفاده از جرثقیل

خیلی ساده میتوان ماشین شما را با جرثقیل بلند کرد و آن را به سرقت برد.

راه حل: سعی کنید ماشین را در جایی پارک کنید که جلوی آن باز نباشد! البته استفاده از دزدگیر اینترنتی خودرو آرشین با سیستم گزارش حرکت خودرو در حالت خاموش از دزدی خودرو ب جرثقیل جلوگیری میکند.

 

سرقت خودرو های پژو و پراید

در خودروهای پراید و پژو مانند پژو 405 اگر دستگیره در را تا انتها بالا ببرید میبینید که سوراخی به قطر نیم سانت در آن محل وجود دارد. سارقان نیز با دانستن این موضوع اقدام به سرقت خودرو شما میکنند به این صورت که با وارد کردن میله یا پیچ گوشتی به داخل سوراخ در ماشین را به راحتی باز می کنند.

راه حل: 

میتوانید به تعمیرکاران خودرو مراجعه کنید و یک ورقه کوچک فلزی پشت دستگیره در پیچ کنید.

استفاده از دزدگیر هوشمند نیز برای این روش بسیار کارآمد است.