جشنواره‌ای عجیب با پرتاب ۱۰ هزار تخم مرغ و ۶۰۰ کیلو آرد در اسپانیا (+عکس)

جنگ آرد و تخم‌مرغ، یکی از جشنواره‌های سنتی در اسپانیا است. این جشنواره هر ساله در ۲۸ دسامبر در منطقه‌ای در جنوب شرقی اسپانیا برگزار می‌شود. جشنواره مبارزه با آرد و تخم مرغ در شهر ایبی در جنوب اسپانیا برگزار شد.

این مراسم به عنوان بخشی از یک جشنواره ۲۰۰ ساله الس انفارینات (Els Enfarinats) به مناسبت روز بی‌گناهان مقدس که هر سال در دسامبر جشن گرفته می‌شود، در شهر کوچک ایبی برپا شد و شرکت کنندگان با پوشیدن لباس‌های نظامی به جان یکدیگر افتادند.

این رویداد که به نام روز بی گناهان مقدس نیز شناخته می‌شود یک روز سنتی در اسپانیا است و درآمد حاصل از آن صرف امور خیریه می‌شود.

شرکت کنندگان با پوشیدن لباس‌های نظامی و ارسی، کودتای مسخره و نامرتب را در شهر حدود ۲۳۰۰۰ نفری در منطقه شرقی والنسیا با استفاده از حدود ۱۰۰۰۰ تخم مرغ و ۶۰۰ کیلوگرم آرد به راه انداختند.

در این رویداد یک کودتای ساختگی با شعار «عدالت جدید» رخ می‌دهد و، گروهی از مردان شهر را محاصره کرده و یک سری قوانین مضحک را بر ساکنان وضع می‌کنند. کسانی که قوانین جدید تعیین شده توسط انفارینت ها، را رعایت نکنند، جریمه می‌شوند. سپس نبرد تخم مرغ، آرد بین انفارینت‌ها و مخالفان شکل می‌گیرد.

در پایان روز، تمام پول جمع آوری شده از جریمه‌ها به امور خیریه در شهر اهدا می‌شود. قدمت برگزاری این جشن عجیب حداقل به سال ۱۸۶۲ بازمی‌گردد.

منبع: فرارو

نظر شما !!