جنگ صعود اروپایی‌ها در دوحه / گزارش زنده: سوئیس 3

به گزارش ورزش سه، دو تیم جدال مستقیمی برای صعود به دور حذفی خواهند داشت و صربستان در صورت پیروزی برابر سوئیس و شکست نخوردن برزیل مقابل کامرون می‌تواند راهی دور بعد شود. شاگردان استویکوویچ نتوانستند انتظارات را برآورده کنند و شایعات زیادی از اختلاف بین بازیکنان به دلیل مسائل خانوادگی در اردوی آن‌ها شنیده شد.

سوئیس اما با اتکا به خط دفاعی منسجمش دیدارهای کم افت و خیزی را دنبال کرده است. کامرون را به اقتصادی ترین شکل ممکن بردند و به برزیل فقط اجازه زدن یک گل را دادند تا پیش‌بینی‌ها حاگی از کم گل بودن بازی باشد.

صربستان در بازی قبل خود نشان داد هر چقدر در خط حمله می‌تواند وحشتناک ظاهر شود به همان اندازه در خط دفاع هم آسیب پذیر است و باید دید آیا صربستان می‌تواند سد راه سوئیس در راه رسیدن به دور حذفی شود.

همراه با گزارش لحظه به لحظه اتفاقات و حواشی بازی تیم‌های ملی سوئیس و صربستان در همین صفحه از “ورزش سه” باشید.

جام جهانی 2022 قطر – گروه G
ورزشگاه: استادیوم راس ابو عبود (974)

داور: فرناندو راپالینی / کمک داور اول: خوآن پابلو بلاتی / کمک داور دوم: دیگو یامیل بونفا

تیم ملی سوئیس:

گرگور کوبل، مانوئل آکانجی، فابیان شار، سیلوان ویدمر، ریکاردو رودریگز، رِمو فرولر، گرانیت ژاکا، ژردان شکیری (69- دنیس زکریا)، روبن وارگاس (83- کریستین فاسناشت)، جبرئیل سو (69- ادمیلسون فرناندز)، و بریل امبولو (96- نواه اوکافور)

سرمربی: مورات یاکین

تیم ملی صربستان:

وانیا میلینکوویچ‌ساویچ، استراینیا پاولوویچ، میلوش ولیکوویچ (55- نمانیا گودلی)، نیکولا میلنکوویچ، ساسا لوکیچ، فیلیپ کاستیچ، آندریا ژیوکوویچ (78- نمانیا رادونیچ)، دوشان تادیچ (78- فیلیپ دوریچیچ)، سرگی میلینکوویچ‌ساویچ (68- نمانیا ماکسیموویچ)ساویچ، الکساندر میتروویچ و دوشان ولاهوویچ (55- لوکا یوویچ)

سرمربی: دراگان استویکوویچ

ساعت 22:30 به وقت ایران

🟨 اخطار: 

سیلوان ویدمر 14- روبن وارگاس 33- گرانیت ژاکا 95 فابیان شار 98 سوئیس

سرگی میلینکوویچ‌ساویچ 47- استراینیا پاولوویچ 55- پردراگ رایکویچ 66- نمانیا گولی 81- الکساندر میتروویچ -81 نیکولا میلنکوویچ 95 صربستان

⚽️ شرح گل:

سوئیس یک – صربستان صفر (20- ژردان شکیری)

ریکاردو رودریگز از سمت چپ نفوذ کرد و پس از ورود به محوطه جریمه پاس عرضی ارسال کرد و بازیکنان صربستان در دور کردن توپ دچار مشکل شدند و توپ به سو رسید و او هم توپ را به راست برد و شکیری با یک شلیک محکم دروازه ساویچ را گشود.

سوئیس یک – صربستان یک (27- الکساندر میتروویچ)

توپ ربایی تادیچ در میانه میدان جواب داد و او از سمت چپ محوطه جریمه توپ را برای میتروویچ ارسال کرد و مهاجم فولهام به زیبایی هر چه تمام‌تر با ضربه سر دروازه سوئیس را گشود.

سوئیس یک – صربستان دو (35- دوشان ولاهوویچ)

باز هم توپ ربایی تادیچ در میانه میدان منجر به حمله صرب‌ها شد و پاس عمقی کاپیتان صربستان به ولاهوویچ رسید و او هم با ضربه پای چپ دقیق خودش دروازه کوبل را باز کرد.

سوئیس دو – صربستان دو (44- بریل امبولو)

سیلوان ویدمر مدافع راست جلو کشیده سوئیس در آستانه ورود به محوطه جریمه با یک پاس عرضی توپ را به امبولو سپرد و او هم با ضربه‌ای دقیق دروازه ساویچ را باز کرد.

سوئیس سه – صربستان دو (48- رمو فرولر)

حرکت تیمی و ترکیبی سوئیسی‌ها منجر به پاس عمقی شکیری برای وارگاس شد و او هم با پاس پشت پا توپ را به فرولر رساند تا او با ضربه دقیق خودش سومین گل سوئیس را به ثمر برساند.

⏱لحظات حساس:

دقیقه ۱: اولین توپی که بازیکنان سوئیس بدست آوردند را توانستند درون محوطه جریمه به امبولو برسانند اما ساویچ توپ را مهار کرد و توپ برگشتی را هم توانست مجددا مهار کند.

دقیقه ۵: کرنر ارسالی بازیکنان صربستان روی سر میلنکوویچ فرود آمد اما ضربه سر چکشی این بازیکن با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۱۰: ژیووکویچ با نفوذ از سمت راست توپ را جلو برد و پس از اینکه به عرض حرکت کرد شوت خود را با پای چپ راهی دروازه سوئیس کرد اما توپ او به تیرک دروازه اصابت کرد.

دقیقه ۳۰: ارسال بلند و عمقی رودریگز از سمت چپ به سمت مخالف به شکیری رسید و او هم در موقعیتی تک به تک قرار گرفت اما ضربه‌اش با اختلافی کم به بیرون رفت.

دقیقه ۳۷: رودریگز، مدافع چپ سوئیس به داخل محوطه جریمه صرب‌ها نفوذ کرد و پاس رو به بیرون این بازیکن به وارگاس رسید و شلیک سهمگین او را پاولوویچ بلاک کرد.

دقیقه ۵۷: بازیکنان سوئیس صاحب یک‌ضربه ایستگاهی شدند و به صورت کوتاه توپ را به آکانجی سپردند اما ارسال او و ضربه‌های وارگاس و امبولو به گل تبدیل نشد.

دقیقه ۶۰: ارسال یوویچ از سمت راست به تادیچ رسید اما شلیک او با اختلاف از بالای دروازه بیرون رفت.

دقیقه ۶۳: ارسال خطرناک و زمینی کاستیچ به داخل محوطه جریمه را کوبل پیش از رسیدن میتروویچ مهار کرد.

دقیقه ۸۲: سوئیس صاحب یک ضربه ایستگاهی شد و‌ضربه زیبای آکانجی با اختلافی ناچیز از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه ۹۰: پاس فرناندز از میانه زمین به سمت چپ به فاسناشت رسید اما ضربه او را ساویچ در موقعیتی تک به تک دور کرد.

دقیقه ۲+۹۰: ارسال بازیکنان صربستان از سمت راست روی سر یوویچ فرود آمد اما ًضربه سر او با اختلاف بیرون رفت.

دقیقه ۱۰+۹۰: ضربه نمانیا رادونیچ در گوشه راست محوطه جریمه با اختلافی کم بیرون رفت.

🔴حاشیه:

* یان زومر، سنگربان کهنه‌کار سوئیسی‌ها برخلاف دو بازی گذشته به دلیل سرماخوردگی درون دروازه قرار نگرفته و می‌توان او را شاخص‌ترین غایب سوئیسی‌ها دانست.

* در دقیقه ۶۵، یکی از مدافعان سوئیس، تعادل میتروویچ را درون محوطه جریمه به هم زد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت و حتی صحنه هم بازبینی شد. پس از این اتفاق نیمکت صربستان وارد زمین شد و به داور اعتراض شدیدی را انجام دادند و امبولو هم با ولاهوویچ بحث شدیدی کرد.

* در دقایق پایانی بازی، گرانیت ژاکا و میلنکوویچ با هم درگیر شدند و هر دو بازیکن در مایان قائله از داور کارت زرد گرفتند. اما در حین درگیری اکثر بازیکنان دو تیم به هم حمله ور شدند و میتروویچ چندین بار با ژاکا در ادامه درگیر شد.

نظر شما !!