جنگ پنهان در یک سمت میدان:/ برنده سپاهان- پرسپولیس اینجا مشخص می‌شود!

به گزارش “ورزش سه”، دیدار دو تیم سپاهان و پرسپولیس در جام حذفی اینقدر به خودی خود حساسیت دارد که احتمالا تمامی سوژه های ممکن را تحت الشعاع قرار دهد. زردپوشان در بهترین شرایط سال های اخیر خود به سر برده و مدعی اول فتح هر دو جام فوتبال ایران محسوب می شوند. پرسپولیس نیز بعد از سپری کردن یک نیم فصل رویایی، در هفته های اخیر دچار افت محسوسی شده و برتری در این دیدار مهم در اصفهان برابر رقیب شماره یک، می تواند زمینه ساز بازگشت دوباره این تیم در ادامه فصل و حتی تبدیل شدن دوباره به مدعی اول قهرمانی در لیگ برتر نیز لقب گیرد.

اما در میان 22 بازیکن حاضر در میدان در مسابقه فردا، نبرد بین رامین رضاییان و دانیال اسماعیلی فر از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. مدافع باتجربه سپاهان می خواهد به کادر فنی پرسپولیس ثابت کند صدور دستور جدایی اش در تابستان مهم ترین اشتباه یحیی بود و دانیال نیز از بالاترین انگیزه ممکن برای درخشش در مقابل تیم سابق خود برخوردار است. دو بازیکنی که احتمالا تمام حرکات طرف مقابل را زیر نظر داشته و به دنبال تصاحب لقب MOTM در این تقابل حساس هستند.

بعد از تبعید به اصفهان، رامین رضاییان احتمالا خودش هم تصور می کرد فصلی چنین رویایی در انتظارش باشد. ستاره 32 ساله پس از جدایی از پرسپولیس و در روزهای پایانی پنجره تابستانی انتقال به سپاهان را انتخاب کرد و پیش از شروع جام جهانی و علیرغم غیبت در تنها اردوی مهم تیم ملی در اتریش، اینقدر در ترکیب این تیم اصفهانی درخشید که خودش را یک بار دیگر و بعد از سال ها دوری، به لیست نهایی تیم ملی و کارلوس کی روش تحمیل کرد.

در شرایطی که تقریبا به نظر می رسید غیرممکن است رامین رضاییان در لیست 26 نفره دراگان اسکوچیچ برای قطر 2022 جایی داشته باشد، به یکباره همه چیز به سودش رقم خورد و راهی جام جهانی شد. اما شاید ستاره ای که علیرغم شروعی خوب در لیگ و ترکیب پرسپولیس با این جا به جایی یکی از مهم ترین شانس های زندگی خود را از دست داد، دانیال اسماعیلی فر بود که فردا و در ترکیب تیم مقابل، قصد دارد نشان دهد انتخاب کارلوس کی روش برای حذفش از لیست نهایی درست نبوده است.

اگرچه رابطه خوب با سرمربی پرتغالی نیز در رفتن رامین به جام جهانی بی تاثیر نبود، اما او در جام جهانی آنقدر درخشان بازی کرد که عجیب نیست اگر لقب بهترین بازیکن تیم ملی در این ماجراجویی نافرچام را به رامین رضاییان اعطا کنیم. استارت فوق العاده در دقیقه 100 و آن گل فراموش نشدنی برابر ولز و البته شادی گل خاص، حالا رضاییان را به یکی از بازیکنان محبوب فوتبال ایران تبدیل کرده است.

گرچه برخی تصور می کردند رامین بعد از فصل متوسط در پرسپولیس لایق حضور در جام جهانی نیست، اما او پیش از شروع تورنمنت و به خصوص در هفته های اخیر اینقدر درخشان کار کرده که حتما در بین سه بازیکن آماده فعلی لیگ برتر جای دارد و دیگر هیچکس به آمادگی و تاثیرگذاری او ذره ای تردید ندارد.

اما در سوی مقابل و در سمت راست، قرار است فردا عصر شاهد تلاش دانیال اسماعیلی فر برای درخشش در مقابل تیم سابقش باشیم. ستاره ای که در فصل جدید و با مهاجرت به تهران یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس لقب گرفته و با تاثیرگذاری در به ثمر رسیدن هفت گل در پست مدافع راست، آمار بسیار خوبی را در اولین فصل حضورش در ترکیب قرمزپوشان به ثبت رسانده است.

مدافع مورد علاقه یحیی گل محمدی که در نهایت جایی در لیست نهایی تیم ملی در جام جهانی نداشته و قافیه را به رامین رضاییان در آن مقطع باخت، در این فصل آنقدر خوب کار کرده که کسی حسرت تصمیم سرمربی پرسپولیس در فصل تابستان را نخورد. درخشش این دو بازیکن در فصل جاری باعث شده امید اصلی گلزنی هواداران سپاهان و پرسپولیس در جدال حساس فردا ساعت سه بعد از ظهر، به نفوذ و ارسال های این دو بازیکن از سمت راست باشد.

دو مدافعی که جنگی غیرقابل انکار و پنهانی در میدان خواهند داشت و تلاش می کنند در این مبارزه، نقش اول رقم زدن پیروزی تیم خود در این نبرد مهم لقب بگیرند. راند اول و رفتن به جام جهانی به نفع رامین تمام شد، اما دانیال هنوز فرصت تبدیل شدن به مدافع راست ثابت تیم ملی را از دست نداده است.

نظر شما !!