جوان 16 ساله زیر ذره‌بین رئال و بارسا؛/ ال‌کلاسیکوی داغ برای جذب پدیده فوتبال آرژانتین

به گزارش “ورزش سه”، حالا بازیکنان آرژانتینی به شکل ویژه تری مورد توجه قرار گرفته اند. آنها تا قبل از این نیز بسیار مورد توجه بودند اما فتح جام جهانی توسط تیم ملی آرژانتین این قضیه را به شکل قابل توجهی افزایش داد.

سیتی و بنفیکا اولین باشگاه‌هایی بودند که بار دیگر به بازار آلبی سلسته توجه کردند. تابستان گذشته هر دو تیم با خرید جولیان آلوارز و انزو فرناندز دو بازیکن فوق‌العاده را به خدمت گرفتند. حالا هم تیم پپ گواردیولا به تکرار این کار با جذب ماکسیمو پرونه در ازای 11 میلیون یورو نزدیک شده است؛ بازیکنی که پیش از این با هیچ هزینه مالی توسط رولاندو زاراته به بارسلونا پیشنهاد شد اما این باشگاه جذب او را رد کرد.

نفر بعدی در این لیست، جیانلوکا پرستیانی(16 ساله) است که مارکا قبلاً در مورد او صحبت کرده است و گزارش ها از علاقه رئال مادرید به او حکایت دارد. یکی دیگر از این بازیکنان والنتین گومز (19 ساله)، مدافع میانی مورد نظر اتلتیکو مادرید است. همچنین آلن وارلا (21 ساله) از بوکاجونیورز یکی دیگر از بازیکنانی است که بزرگان فوتبال اروپا از جمله بارسلونا شرایط جذب او را بررسی می‌کنند.

البته بازار نقل و انتقالاتی در آرژانتین نسبت به برزیل در رده پایین تری قرار دارد و همین موضوع باعث شده که بازیکنان اهل این کشور قیمت پایین تری نسبت به برزیلی ها داشته باشند. نسلی از استعدادها با چنین آینده ای مدتی بود که ظاهر نشده بود. برخی قبلاً پا به فوتبال اروپا گذاشته اند و بعضی دیگر نیز در راه تجربه کردن این چالش هستند.

مشخصه باشگاه های اسپانیایی و ایتالیایی همیشه یافتن استعدادهای جوان بوده است که به راحتی در اروپا جا می‌افتند. به عنوان مثال دو باشگاه رئال مادرید و بارسلونا از توانایی‌های جیانلوکا پرستیانی کاملا آگاه هستند. کسی که در سن 16 سالگی اولین بازی خود را در تیم اول ولز سارسفیلد انجام داده است و شخصیت کافی برای ماجراجویی‌های بزرگ‌تر را نشان می‌دهد.

چالش بعدی او این است که خودش را با بزرگترها تثبیت کند و از آنجا رویاپردازی کند.  پس از مارادونا و آگوئرو او سومین جوان فوتبالیستی است که در لیگ دسته اول آرژانتین بازی می کند.  سرعت و تکنیک بالا به همراه رهبری ویژگی‌هایی است که او را متمایز کرده است.

نظر شما !!