حاجی بابایی: امسال کسری بودجه نداریم

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات با تکذیب هر گزارشی مبنی بر کسری بودجه در سال ۱۴۰۱ گفت: طبق گزارش مشترک کمیسیون و سازمان برنامه و بودجه، در سال ۱۴۰۱ کسری بودجه نداریم که نقطه مثبتی در روند ثبات اقتصادی کشور و کنترل نرخ تورم در آینده است.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا حاجی بابایی در توضیح نشست روز یکشنبه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد به خبرنگاران گفت: پیرو برخی اظهارات مبنی بر کسری بودجه ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی در سال ۱۴۰۱، کمیسیون برنامه و بودجه بر همین اساس با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه تشکیل جلسه داد و وی گزارشی درباره آخرین وضعیت منابع و مصارف بودجه سال ۱۴۰۱ ارائه کرد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گزارش مسعود میرکاظمی را مورد توافق کمیسیون برنامه و بودجه و سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد و افزود: بر اساس این گزارش در سال ۱۴۰۱، به میزان ۱۳۹۴ هزار میلیارد تومان منابع پیش‌بینی کرده بودیم ‌که البته باید گفت این برای نخستین بار بود که مجلس شورای اسلامی تقریبا سقف بودجه دولت را افزایش نداد.

حاجی بابایی تاکید کرد: حدود ۱۰۰ درصد منابع دولت در بودجه سال ۱۴۰۱ تحقق پیدا کرده است و این مساله مورد توافق سازمان برنامه و بودجه و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس است.

وی تحقق ۱۰۰ درصدی منابع دولت را در نوع خود کم نظیر عنوان کرد و گفت: اینکه در یک سال با این وضعیت اقتصادی، ۱۰۰ درصد منابعی که مجلس در بودجه مصوب کرده، تحقق پیدا کند بسیار ارزشمند است.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هر نوع گزارشی مبنی بر کسری بودجه سال ۱۴۰۱ را تکذیب و خاطرنشان کرد: طبق گزارش مشترک کمیسیون برنامه و بودجه و سازمان برنامه و بودجه در سال ۱۴۰۱ کسری بودجه نخواهیم داشت و این مساله نقطه مثبتی در روند ثبات اقتصادی کشور و کنترل نرخ تورم در آینده‌ای نزدیک خواهد شد. اراده دولت و مجلس در زمینه بودجه سال ۱۴۰۱ تحقق پیدا کرده است.

نظر شما !!