حالت اضطراری در کنگره آمریکا در پی تهدید به بمب‌گذاری

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین پلیس پایتخت آمریکا اعلام کرد در حال بررسی یک وانت مشکوک در مجاورت کتابخانه کنگره آمریکا است.

به نوشته خبرگزاری «اسوشیتد پرس» به نقل از دو مأمور پلیس، احتمال می‌رود در این خودرو، مواد منفجره کار گذاشته شده باشد و به همین منظور، ساختمان کتابخانه تخلیه شده است.

همچنین پلیس واشنگتن دی‌.سی در پیامی توئیتری نوشت: «پلیس پایتخت آمریکا در حال رسیدگی به گزارش یک خودرو مشکوک در مجاورت کتابخانه کنگره است».

در این پیام توئیتری آمده است: «لطفاً از این منطقه دور بمانید و این حساب کاربری را برای آخرین اطلاعات دنبال کنید».

اندکی پس از انتشار این پیام، شبکه «سی‌اِن‌اِن» گزارش کرد، دستور تخلیه برای ساختمان دیوان عالی آمریکا و ساختمان‌های «کَنون» و «جفرسون» کنگره آمریکا نیز صادر شده است.

از سوی دیگر مأموران اداره تحقیقات فدرال آمریکا «آف‌بی‌آی» نیز در محل بمب‌گذاری احتمالی حاضر شده‌اند.

رسانه‌های مختلف گزارش دادند راننده این وانت در مذاکره با مأموران از طریق تخته وایت‌برد، گفته در خودروی خود بمب جاسازی کرده است.

نشریه «پالتیکو» گزارش داده این فرد یک روز قبل از حضور در نزدیکی کنگره، در پیامی ویدئویی در فیسبوک علیه دولت آمریکا صحبت‌هایی داشته و به همین دلیل صفحه او تعلیق شده است.

به نوشته پالتیکو او در یک پیام ویدئویی دیگر اعلام کرده اگر مأموران به سمت او شلیک کنند، خودرو را منفجر خواهد کرد.

پالتیکو نوشت او به مأموران گفته می‌خواهد تلفنی با «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا صحبت کند و بیان داشته این اقدام را به خاطر مردم افغانستان انجام داده است.

ساعاتی بعد شبکه خبری «ای‌بی‌سی» به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده فرد مظنون به تلاش برای بمب‌گذاری در نزدیکی ساختمان کنگره آمریکا تسلیم پلیس شده است. 

درباره انگیزه‌های فرد مظنون گمانه‌زنی‌هایی انجام شده اما منابع رسمی گفته‌اند که هنوز مشخص نیست او این تهدید به بمب‌گذاری را با چه نیتی انجام داده است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که سال گذشته نیز دو بمب لوله‌ای در مجاورت دفاتر اصلی دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات آمریکا در مجموعه کنگره، کشف و خنثی شده بود.

«مایکل شروین» سرپرست داستانی واشنگتن در این باره گفت بمب‌های لوله‌ای در نزدیک دفتر حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در واشنگتن کار گذاشته شده بود که چاشنی‌های انفجاری و تایمر داشتند.

همزمان با این بمب‌گذاری و در حالی که کنگره آمریکا در حال شمارش آراء مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تأیید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی‌گیری در ایالت آریزونا، هواداران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا به ساختمان کنگره حمله کردند.

انتهای پیام/


نظر شما !!