حضور جمعی از مداحان در خوزستان/ تقبل آب‌رسانی به یک روستا با هزینه 250 میلیون تومان

به گزارش خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین جمعی از ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت (ع) سراسر کشور با همت جامعه ایمانی مشعر از روستاهای آسیب دیده از خشکسالی خوزستان روز سه شنبه ۵ مردادماه بازدید کردند.

ستایشگران پس از بازدید از روستا زهیری از توابع خرمشهر مهمترین مشکل این روستای دارای ۵۰ خانوار را نبود آب مشاهده کردند که حسین یکتا دبیر جمعیت امام رضایی‌ها به همراه سایر مداحان هیأت‌های شاخص کشور و استان خوزستان به منظور آب‌رسانی به این روستا مبلغ ۲۵۰ میلیون تومانی تقبل کردند.

* نشست فوق‌العاده الی‌الحبیب ویژه ستایش‌گران جوان آستان اهل بیت (ع) برگزار شد

بعد از این برنامه، نشست فوق‌العاده الی الحبیب در راستای برگزاری سلسله نشست‌‌های فصلی الی الحبیب به همت جامعه ایمانی مشعر عصر امروز در قرارگاه کربلای خوزستان با حضور جمعی از ستایشگران اهل بیت کشور و همچنین ستایش‌گران شاخص استان خوزستان در محل قرارگاه کربلا برگزار شد.

در ابتدای این نشست که به منظور اقدام هماهنگ و عملیاتی جامعه ستایشگری در حوزه خدمات اجتماعی تشکیل شد، احمد خادم سیدالشهدا فرمانده قرارگاه کربلا در خصوص نقش ستایشگری در جامعه به بیان برخی مطالب پرداخت و گفت: ستایشگران و مداحان اهل بیت(ع) تاثیرگذاران معنوی در کشور هستند، زیرا ارتباط عمیقی میان اهل بیت (ع) و مردم ایجاد می‌کنند، متاسفانه به دلیل برخی مشکلات در کشور دشمنان در فضای مجازی در حال ضربه زدن به دین هستند.

فرمانده قرارگاه کربلا با بیان اینکه نیروهای حزب الله در فضای مجازی خوب عمل نمی‌کنند گفت: التهاب فضای مجازی چند وقت اخیر خوزستان توسط نیروهای دشمنان در خارج از کشور صورت گرفت اما نباید سوء مدیریت‌ها در داخل کشور را فراموش کرد، می‌توانستیم با رها سازی درست آب پیش از وقوع خشکسالی از این فضای ملتهب جلوگیری کرد.

خادم سیدالشهدا با اعلام این مطلب که خوزستان استان ثروتمندی است عنوان کرد: شرکت‌‌های پتروشیمی‌در استان خوزستان سالانه بیش از ۳هزار میلیاردتومان درآمد دارند، باید مدیریتی در استان باشد که این شرکت‌ها را مجبور کند تا از توان مالی خود برای تامین آب شرکت  استفاده کنند نه اینکه از یارانه و سهم مردم استفاده کنند.

وی در ادامه به طرح ۵۵۰ هزارهکتاری مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: این طرح در ابتدا ۲ میلیون هکتار بود اما رفته رفته کاهش یافت که اکنون تنها ۲۵۰هزار هکتار آن به بهره برداری رسیده است،با همین دو مورد می‌توان بیکاری را در استان خوزستان ریشه کن کرد.

خادم سید‌الشهدا به اقدامات این قرارگاه در محرومیت زدایی اشاره کرد وافزود: فنس‌کشی نخلستان‌ها برای جلوگیری از ورود حیوانات، آبرسانی به ۶۰ روستا و آبرسانی با تانکر به ۷۰۰ روستا از جمله مهمترین اقدامات این قرارگاه بوده است.

در ادامه این  نشست صادق آهنگران پیشکسوت مداحی و پیرغلام حسینی عنوان کرد:کانون مداحان، سازمان بسیج مداحان و دیگر نهادهایی که تشکیل می‌شوند تنها برای ایجاد انسجام میان مداحان است، برگزاری فصلی این جلسات می‌تواند به انسجام بیشتر مداحان و ستایشگران جوان در سراسر کشور کمک کند.

وی با بیان اینکه حضور ستایشگران جوان کشور برای کمک به مردم مظلوم خوزستان قابل تقدیر است گفت: با توجه به مشاهدات میدانی امروز که توسط جمعی از ستایش‌گران صورت گرفت، لیستی از مهمترین مشکلات روستاها از جمله آب، لوله، تانکر و … تهیه شده است که می‌خواهیم هر مداح در حد توان خود و با استفاده از ظرفیت مجالس خود، نسبت به این مهم کمک و یاری‌رسان باشند.

این پیشکسوت مداحی در ادامه به ضعف فضای رسانه ای مداحان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه مداحان انسجام دارند اما ضعف رسانه ای در میان آنها کاملا مشهود است، در عین حالی که اتفاقات بسیار چشم گیری صورت گرفته اما عدم انعکاس درست آنها باعث بروز حرف و حدیث‌‌هایی می‌شود.

در ادامه این نشست صمیمی‌رحیم آبفروش دبیر جامعه ایمانی مشعر به بیان نکات خود پرداخت و گفت: این تجمع‌ها و نشست‌ها بدون بخش نامه یا چارت اداری تدوین و کاملا خودجوش است، مداحان و ستایشگران اهل بیت(ع) خدمت رسانی به مردم را از وظایف خود می‌دانند، به جرات می‌توان می‌گفت مراسم مناجات خوانی در شب‌های ماه مبارک توسط این مجموعه جوان در سراسر کشور تشکیل شد.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که هیئت تنها مناسک نیست گفت: در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری باید عنوان کنیم ما ستایشگران انقلابی هستیم که برای دفاع از انقلاب در میدان حاضر و شعار خادم هیات، خادم مردم سرلوحه کار ماست.

آبفروش با اعلام اینکه ستایشگران و مداحان به شدت نیازمند هم افزایی و همگرایی هستند افزود:دشمنان در هم افزایی با یکدیگر دست برتر را نسبت به ما دارند و در مواقع مختلف به زیبایی از یکدیگر حمایت می‌کنند، باید عنوان کنم که مداحان نیز باید در مواقع مختلف از یکدیگر حمایت کنند.

دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه امیدوار هستیم که این نشست‌ها به صورت استانی برگزار شوند و تنها در تهران متمرکز نماند گفت: امروز مقام معظم رهبری موضوع خانواده را از ستایشگران میخواهند،که مداحان در اشعار خود باید این مهم را سرلوحه خود قرار دهند.

وی در پایان از صندوقچه  روضه خانگی رونمایی کرد و گفت: این صندوقچه تمام ابزاری را که یک هیات خانگی دارد در خود جا داده است، امیدوار هستیم که خیرین با تامین هزینه این صندوچه‌ها هیات‌‌های بیشتری در سراسر کشور را مجهز به این صندوقچه‌ها کنند.

همچنین حجت‌الاسلام سید حسین آقامیری در این نشست اظهار کرد: : رفته رفته در حال نزدیک شدن به ماه محرم هستیم باید اذعان کرد که جوانان و ستایشگران مذهبی سرمایه‌‌های اصلی هیات‌‌های مذهبی هستند و ضرورت دارد توجه بسیاری به آنها شود.

وی با اشاره به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری که شهید حسن باقری را از معجزات انقلاب اسلامی‌عنوان کردند گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری شهید باقری مراحل ۲۰ساله پیشرفت را در دو سال طی کردند بنابراین باید عنوان کنیم که انقلاب اسلامی‌فرصت‌ها و ظرفیت‌‌های بسیاری برای پیشرفت در اختیار جوانان قرار می‌دهد.

آقامیری با اشاره به برخی آمار مبنی براینکه بیش از ۶۰درصد هیأت‌ها در سال گذشته مراسم خود را برگزار نکردند گفت: تلفیق عقل و احساس باعث پیشرفت می‌شود اما همین موضوع باعث شد که رسالت امام حسین(ع) چندبرابر جهانی شود.

این سخنران مذهبی در ادامه اضافه کرد: از موضوعات مهمی‌که باید درهیئت‌ها به ان توجه کرد نگاه پدرانه پیشکسوتان به جوانترهاست،ضرورت دارد جوانان از تجربیان پیشکسوتان بیشتر استفاد کرده و جایگاه ویژه ای برای انها قائل شوند.

وی با بیان اینکه وظایف هیات از صرف برگزاری سینه زنی به فعالیت‌‌های اجتماعی توسعه پیدا کرده،گفت: محرم امسال نسبت به سال گذشته حساس تر است و برای حفظ انسجام ضرورت دارد مداحان اتحاد بیشتری داشته باشند.  

مدیرکل تبلیغات اسلامی‌خوزستان حجت الاسلام محمدمهدی نبی زاده که در این نشست حاضر بود با بیان اینکه مداح نقش محوری را در جامعه ایفا می‌کند، گفت: در خصوص موضوع خوزستان باید این نکته عنوان شود همانگونه که در ۸سال جنگ تحمیلی تمام ایران برای خوزستان پای کار ایستاد امروز نیز همه ایران باید پای کار خوزستان بایستد.

وی ادامه داد: متاسفانه چرخه حیات خوزستان و اکوسیستم آن را بهم زدند و زندگی را از خوزستان گرفتند،خوزستان امروز با بی آبی روبه روشده است، اما باهمه این مشکلات مردم خوزستان پای کار انقلاب اسلامی‌ایستادگی کرده اند،  اتحاد و همفکری برای رهایی خوزستان از مشکلات باید تبدیل به یک گفتمان شود.

نبی‌زاده گفت: در شرایط این چنینی افراد شاخص دو رویکرد را می‌توانند اجرا کنند، اول آنکه همانند بقیه تنها فریاد مظلومیت برآورند دوم آنکه خلاء‌‌های موجود را با استفاده از ابزارهای مختلف پر کرده و مواسات مردم را به جا اورند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی‌خوزستان با بیان اینکه باید جریان مواسات فعال داشته باشیم عنوان کرد: امروز خوزستان مقابل دشمنان نظام ایستاده است و دشمنان می‌خواهد به  نظام از خوزستان ضربه بزنند، بنابراین ضرورت دارد که برای رهایی خوزستان از مشکلات توان ملی کار گذاشته شود.

در ادامه این نشست هرکدام از مداحان مدعو به بیان نکته نظرات و چالش‌‌های پیشرو برای ماه محرم خود پرداختند.

انتهای پیام/


نظر شما !!