حمایت‌های یحیی و درویش به پیشبرد اهداف کمک کرده/ خلیلی: دربی پایه‌ها را می‌بریم اما هدف‌مان بزرگتر است

به گزارش “ورزش سه”، حضور محسن خلیلی در آکادمی باشگاه باعث شده تا بعد از سال‌ها شاهد پیشرفت قابل توجهی در رده پایه توسط سرخپوشان باشیم. آقای گل اسبق سرخ‌ها که مدتی نیز به عنوان سرپرست و مدیر تیم کار را دنبال می‌کرد، اینبار در بخش مدیریت آکادمی نیز نشان داده که مسوولیت پذیری بزرگی را دنبال می‌کند.

وی درباره شرایط آکادمی باشگاه گفت: سال گذشته هفتم تیرماه این مسوولیت را برعهده من گذاشته شد یک برنامه بلند مدت و 5 ساله در اختیار باشگاه قرار دادم. سال اول سعی کردیم از حیث امکانات کمبودها را برطرف کنیم و زیرساختی در شان باشگاه درست کنیم. در سال اول مشکلی بابت البسه، خوابگاه و تغذیه نداشتیم. در سال دوم سعی کردیم روی نتیجه گیری تمرکز کنیم و سعی کنیم چهار تیم رده پایه در جمع شش تیم بالانشین جدول باشند. به این مهم هم دست پید کنیم. از حیث زیرساخت برنامه آنالیز، کلاس های روان پزشکی، برای هر رده پزشک و اتاق پزشکی و استفاده از فن آوری روز دنیا برای پیشبرد اهداف تاکتیکی و فرم بدنی که از چی پی اس هم استفاده کردیم.

خلیلی با اشاره به برنامه حرفه‌ای در نظر گرفته شده برای رده آکادمی گفت: ضمن پرداخت 50 درصد از قرارداد، نکته جالب اینجاست که برای تمام رده‌های پایه اردوهای پیش فصل خارج از استان در نظر گرفتیم تا آنها کاملا با شرایط حرفه ای و برنامه ریزی مناسب حضور در مسابقات، آماده شوند.

مدیر آکادمی پرسپولیس در ادامه گفت: برای اولین بار نمایندگان زیادی در رده‌های مختلف ملی داشتیم. سال گذشته در تمرینات بزرگسالان شرکت کردند که خروجی آن ابوالفضل سلیمانی بود که قرارداد حرفه ای نیز به امضا رساند. امسال هم سه بازیکن به بزرگسالان تحویل دادیم که دو نفر آنها بازی هم کردند، علی خدادادی و علی بابایی و همچنین گلر سوم امیررضا رفیعی. تا اینجا سه نماینده داریم و امیدوارم انشاالله تا پایان فصل با نگاه خوبی که آقای گل محمدی دارند بازیکنان بیشتری نیز فرصت داشته باشند. باشگاه نیز حمایت های خوبی داشته و نشان داده که دنبال برنامه بلندمدت و ثمربخش است. تفکر باشگاه به این سو رفته که به جای پرداخت هزینه گزاف برای جذب بازیکن می تواند با هزینه کمتر از سرمایه فوتبال پایه استفاده کند. دیدید که با درخششی که عمری در هفته های گذشته داشته، نشان داده که پرسپولیس می تواند به آکادمی خودش اعتماد کرده و آن تابو شکسته شده که پرسپولیس از بازیکنان جوان استفاده نمی کند.

محسن خلیلی درباره عملکرد درخشان رده پایه ها در دربی‌های این رده نیز اینطور گفت: از هشت دربی که باید در رده پایه داشته باشیم، تا این لحظه شش دربی به انجام رسیده است. طی این تقابل ها دو مساوی داشتیم و چهار برد. تا از این جهت نیز موفق شویم شرایط خوبی را برای هواداران و رده پایه شکل دهیم. با این حال هدف ما بزرگتر خواهد بود و شرایط فوق العاده ای را طی سالیان آتی در نظر داریم.

از فصل گذشته تمامی مدارک موردنیاز برای دریافت مجوز حرفه ای سازی را در بخش آکادمی، فراهم شده. در حال تکمیل مدارک با هماهنگی نمایندگان ای اف سی هستیم تا از این جهت نیز بتوانیم امتیاز لازم را نصیب باشگاه کنیم. در پایان باز هم باید به حمایت‌های باشگاه اشاره کنم که آقای درویش طی این مدت نیز نشان داده‌اند واقعا به بحث آکادمی و بازیکنان جوان اعتقاد ویژه‌ای دارد و تمام تلاش خود را در این زمینه قرار داده تا باشگاه بتواند یک آکادمی خوب و در شان پرسپولیس داشته باشد. ما هم وظیفه داریم در تمامی مجموعه بخش آکادمی در تلاش برای موفقیت نام باشگاه باشیم.

نظر شما !!