حکم دادگاه علیه مردی که پدر ژنتیکی بیش از 600 فرزند در دنیاست (+عکس)

دادگاهی در لاهه هلند روز جمعه به مردی که به گفته قضات این دادگاه، پدر ژنتیکی حدود 600 کودک و نوجوان در سراسر جهان  است، دستور داد از اهدای اسپرم خود خودداری کند.

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، در حکم دادگاه آمده است که این مرد هلندی 41 ساله که با نام “جاناتان میجر” معرفی شده است، از اهدای اسپرم به کلینیک های داخلی و خارجی منع شده است. دادگاه حکم داده در صورت سرپیچی از حکم دادگاه، برای هر بار 100 هزار یورو جریمه شود. 

دادگاه همچنین به میجر دستور داده که به کلینیک های خارج از این کشور نامه بنویسد و از آنها بخواهد هر کدام  از آنها که اسپرم او را در انبار دارند، از بین ببرند، به جز دوزهایی که پیشتر برای والدین گیرنده در نظر گرفته شده است.

حکم دادگاه علیه مردی که پدر ژنتیکی بیش از 600 فرزند در دنیاست (+عکس)

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که یک پرونده مدنی علیه این اهدا کننده سریالی اسپرم از سوی یکی از مادران گیرنده اسپرم به جریان افتاد. 

شاکی پرونده استدلال کرده بود که این اهدا کننده پرکار همچنان در شبکه های اجتماعی به دنبال یافتن متقاضیان اسپرم است و این مساله حق زندگی خصوصی فرزندان گیرندگان اسپرم او را نقض می کند.

دادگاه نیز در تایید این مساله در حکم خود گفته که اهدای مستمر اسپرم از سوی این مرد 41 ساله هلندی، می تواند پیامدهای روانی منفی بر روی کودکان متولد شده از اسپرم او بر جای گذارد.  

این مرد  هلندی از سال 2007 اقدام به اهدای اسپرم به کلینیک های باروری هلند کرده است و تا سال 2017 بیش از 100 فرزند از اسپرم او متولد شده است.

این در حالی است که بر اساس دستورالعمل های کلینیکی هلند، اهداکنندگان اسپرم نمی توانند اسپرم خود را به بیش از 12 زن اهدا کنند یا نباید بیش از 25 فرزند داشته باشند.

اما در سال 2017 و پس از افشای اینکه این مرد از طریق اینترنت به دنبال متقاضیانی در سراسر دنیا و اهدای اسپرم به آنهاست، دادگاهی در هلند حکم داد که او دیگر به هیچ کلینیکی در این کشور اهدای اسپرم نداشته باشد.

با این حال این مرد هلندی در سال های گذشته به دنبال پیدا کردن مشتریان بین المللی بود و تخمین زده می شود دستکم بیش از 500 فرزند که 400 مورد آنها در خارج از هلند است، از اسپرم این مرد به دنیا آمده باشد.

گفته می شود او تاکنون به 13 کلینیک در داخل و خارج هلند (11 کلینیک از این تعداد در داخل هلند بوده است.) اهدای اسپرم داشته است و حتی پس از حساس شدن دادگاه و رسانه ها و به اهدای سریالی اسپرم، تلاش کرده با نام های دیگر به متقاضیان اسپرم اهدا کند.

جاناتان میجر از سال 2017 به صور گسترده به خارج از هلند اهدای اسپرم کرده است؛ از جمله همکاری نزدیکی با بانک اسپرم دانمارکی “کرایوس” که در سطح بین المللی فعالیت می کند، ادامه داده است. 

حکم دادگاه علیه مردی که پدر ژنتیکی بیش از 600 فرزند در دنیاست (+عکس)

وکیل میجر در دادگاه استدلال کرده که این اهدا کننده مصمم اسپرم، می‌خواهد به والدینی در سراسر جهان که قادر به بارداری نیستند کمک کند و هدف دیگری ندارد.

این مرد هلندی یک موسیقیدان است که هم اینک در کنیا اقامت دارد.

 

نظر شما !!