«حیدر» به چاپ بیست ودوم رسید/روایت امام علی از یک‌زندگی مشترک

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انتشارات کتابستان معرفت، کتاب «حیدر» نوشته آزاد اسکندری به‌تازگی توسط انتشارات کتابستان معرفت به چاپ بیست و دوم رسیده است.

«حیدر» اثری است در سبک داستانی که یک‌شیوه روایی جدید را برای به تصویر کشیدن زندگی امیرالمومنین علی علیه السلام به کار گرفته است. زندگانی این‌شخصیت بزرگ جهان اسلام و اسطوره معرفت و عدالت، به شکل پراکنده ای و تنها در عرصه های مشخصی توصیف شده است. به عبارتی می توان گفت آنچه به شکل عام از حیات امام علی (ع) در باور مومنین حضور دارد، حکایت هایی غیر پیوسته است که مشخص نیست دقیقا در کدام نقطه از زندگی حضرت، تاثیر
خود را بروز داده است.

این‌کتاب دربرگیرنده قصه‌ای است با روایت خطی و مشخص، که از تطبیق میان صدها منبع روایی شیعه و اهل سنت، به دست آمده و به جز این منابع مشخص که با نشانی دقیق به خواننده معرفی شده اند، باقی مطالب داستان حاصل فضاسازی و قصه پردازی شخصی نویسنده است.

«حیدر» به‌طور ویژه به بازه زمانی ۹ ساله از زندگی عارفانه و عاشقانه امیرالمومنین علی (ع) و حضرت فاطمه (س) می‌پردازد. داستان از زبان خود امیرالمومنین یا حیدر (ع) روایت می‌شود و به این ترتیب خواننده از دریچه نگاه مولای متقیان با حوادث سال‌های دوم تا یازدهم هجرت آشنا می‌شود.

روزهای پرفراز و نشیبی که از کمی قبل از ازدواج این زوج آسمانی شروع شده و تا بعد از به شهادت رسیدن صدیقه طاهره (س) ادامه می یابد. به این ترتیب می توان گفت “حیدر”، یک اثر داستانی با خط روایی مشخص و شفاف بوده، که رویدادهای قابل توجهی را زندگی حضرت علی (ع) بیان می‌کند.

چاپ بیست و دوم این‌کتاب با ۳۸۰صفحه و قیمت ۹۵هزار تومان عرضه شده است.

نظر شما !!