خرید بیت کوین به مناسبت رند بودن تاریخ!

قیمت بیت کوین روز دوشنبه این هفته تا مرز ۴۵،۵۰۰ دلار پایین رفته و ترس بر معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال حاکم شده بود. با این حال بیت کوین در اولین روز زمستان حال دل تریدرها را خوش کرد و به سطح ۴۹،۵۰۰ دلار بازگشت.

به گزارش میهن بلاکچین، به نظر می‌رسد فشار فروش در بازارهای آسیایی با نزدیک شدن به پایان سال میلادی در حال فروکش کردن است. هفته گذشته صرافی هوبی معاملات ارزهای دیجیتال را برای کاربران چینی به پایان رساند. هوبی در اوایل مهر ماه اعلام کرده بود که به واسطه قوانین جدید این کشور، معاملات ارزهای دیجیتال را برای کاربران چینی مسدود خواهد کرد.

دیروز اما با آمدن آخرین روز پاییز، تاریخ میلادی نیز به صورت ۲۱/۱۲/۲۱ در آمد. نایب بوکله رییس جمهور السالوادور که اولین کشوری است که بیت کوین را به عنوان پول قانونی پذیرفته است اعلام کرد به مناسبت این روز ۲۱ بیت کوین خریداری کرده است. وی همچنین در توییتی عنوان کرد که مساحت السالوادور ۲۱،۰۰۰ کیلومتر مربع است! و این اعداد و ارقام نمی‌توانند تصادفی باشند. اکنون در خزانه این کشور، ۱،۱۴۱ BTC وجود دارد.

اگر نگاهی به بازار ارزهای دیجیتال در صرافی‌های ایران بیاندازیم خواهیم دید که در این لحظه بهترین قیمت خرید بیت کوین از صرافی‌ها معادل ۱،۴۶۰،۳۱۰،۰۰۰ تومان است. رمز ارز تتر (USDT) نیز در حال حاضر به قیمت ۲۹،۹۷۶ تومان خرید و فروش می‌شود.

این در حالیست که شرایط بیت کوین در ترکیه اندکی متفاوت است. بیت کوین در برابر لیر ترکیه تا ۸۵۰،۰۰۰ واحد بالا رفته و اکنون به ۶۳۳،۰۰۰ لیر برگشته است. لیر ترکیه نسبت به سال ۲۰۰۸ حدود ۹۰٪ از ارزش خود را در برابر دلار آمریکا از دست داده است.

اما بیت کوین در این میان تنها رمز ارزی نیست که روز خوبی را تجربه کرده است. ارز دیجیتال لونا (LUNA) امروز نیز در روندی صعودی قرار داشت و تا اوج قیمتی ۹۷.۸۸ دلار صعود کرد.

برای مقایسه قیمت ارزهای دیجیتال به این صفحه مراجعه کنید.

نظر شما !!