دادستان کل کشور: عراق  پرونده ترور شهید سلیمانی را سریعتر رسیدگی کند

به گزارش فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین از مرکز رسانه قوه قضاییه،  هیئت عراقی رسیدگی کننده به پرونده ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی‌المهندس با دادستان کل کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری بر تسریع در رسیدگی به پرونده ترور شهیدان سلیمانی و المهندس تاکید کرد و افزود: روابط دو کشور برادر ایران و عراق در سالیان اخیر در بخش‌های مختلف مطلوب بوده و در حال گسترش است و در مسائل مختلف شاهد تحکیم روابط در سطوح مختلف نسبت به گذشته باشیم.

وی با بیان اینکه روابط دستگاه قضایی دو کشور خوب بوده و سفر روسای دستگاه قضایی دو کشور در سالیان اخیر موید این امر است، گفت: در دیدارها و سفرهای گذشته هیئت‌های ایرانی و عراقی تفاهمات و قراردادهای خوبی منعقد شده که لازم است اجرا و پیگیری آن‌ها سرعت بیشتری از سوی دو طرف به خود بگیرد.

منتظری با اشاره به سفر ریاست وقت قوه قضاییه به کشور عراق اظهار داشت: در این سفر مباحث مختلفی از جمله رسیدگی به پرونده ترور شهیدان سلیمانی و المهندس مورد بحث قرار گرفت و چون از این حادثه دلخراش هر دو کشور شدیداً متضرر شده‌اند، امیدواریم که رسیدگی و بررسی‌ها سرعت بیشتری به خود بگیرد.

وی ادامه داد: البته در این زمینه گام‌های خوبی برداشته شده‌است؛ اما به‌نظر می‌رسد باید با تعامل بیشتری صورت پذیرد تا ابعاد این جنایت که موجب جریحه‌دار شدن احساسات دو ملت و دیگر کشورهای آزادی‌خواه شده‌است مشخص و شاهد نتایج خوبی باشیم.

دادستان کل کشور با بیان اینکه شهادت این دو فرمانده عزیز موجب تحکیم هرچه بیشتر روابط بین دو کشور شده‌است، اظهارداشت:، چون این جنایت دلخراش و ظالمانه در خاک کشور عراق صورت گرفته و آمریکای جنایتکار به حریم عراق تجاوز کرده است انتظار داریم که دولت و دستگاه قضایی کشور عراق در رسیدگی به این پرونده جدیت و سرعت بیشتری به خرج دهد.

منتظری خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در این جنایت یکی از فرماندهان ارشد نظامی و یکی از افتخارات و عزیزان خود را از دست داد و کشور عراق علاوه بر اینکه یکی از مقامات ارشد نظامی خود را از دست داد بلکه خاک این کشور مورد تجاوز قرار گرفت و به نوعی حرمت حریم آن‌ها شکسته شد.

وی با تاکید بر ضرورت تسریع در رسیدگی‌ها گفت: ما در دستگاه قضایی ایران و هم در دادستانی کل کشور آماده هرگونه همکاری و تعامل کارشناسی با مقامات و کارشناسان عراقی هستیم تا هرچه زودتر این پرونده به نتایج خوبی دست یابد. انتظار داریم رسیدگی به این جنایت سرعت بگیرد و با دقت زیاد همه ابعاد آن مشخص شود.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: این حادثه دلخراش همانگونه که یک جنایت بی‌نظیر بود و مشابه آن را سراغ نداریم که دو فرمانده ارشد نظامی از دو کشور بدین صورت ترور شوند قطعا افکار عمومی در دنیا پیگیری این جنایت بوده و آن را با دقت و به صورت ویژه دنبال می‌کند تا ببیند نتیجه این رسیدگی‌ها چیست.

منتظری افزود: تردیدی وجود ندارد که این جنایت با دستور مستقیم رئیس جمهور سابق آمریکا انجام شد و دلایل زیادی از جمله اظهارات افراد مختلف همچون مقامات نظامی و وزیر وقت امورخارجه در زمان‌های گوناگون وجود دارد و این مسائل گویای این حقیقت است که چه کسانی چه در اتاق فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین آمریکا و عواملشان در عراق در این ترور نقش داشته اند.

دادستان کل کشور این جنایت را یک حادثه همچون یک قتل عمد ندانست و گفت: این جنایت دلخراش یک برنامه ریزی دقیق و از پیش تعیین شده بوده و اقاریر افراد مختلف در خصوص این ماجرا ادله محکمه‌پسندی برای مجازات عاملان آن خواهد بود.

وی گفت: ما باید در قضیه رسیدگی به پرونده قضایی این جنایت، سرافراز بیرون بیاییم و حق و حقوق شهدای عزیز و ملت‌های خود را ازمتجاوز جنایتکار بستانیم.

منتظری با بیان اینکه یکی از اقدامات خوب دولت عراق اخراج نیروهای آمریکا از خاک عراق است، گفت: همه ما میدانیم که گروهک تروریستی داعش ساخته و پرداخته آمریکا و اسرائیل است و ریشه همه گرفتاری‌های منطقه بعلت حضور آمریکا در منطقه است، اما باید دانست که آمریکا در ظاهر ممکن است نیروهای خود را از عراق خارج کند، اما سیاست استکباری خود را ادامه خواهد داد تا منافع نامشروع خود و هم پیمانان خود را حفظ کرده و گسترش دهد.

در ادامه این دیدار مسلم متعب مدب رئیس سازمان نظارت قضایی و رئیس هیات اعزامی عراق با قدردانی از همکاری ایران در رسیدگی به پرونده ترور شهیدان سلیمانی و المهندس اظهار داشت: دو کشور ایران و عراق روابط دیرینه و بسیار خوبی داشته و دارای اشتراکات فراوانی در بخش‌های مختلف هستند. هم اکنون در سطوح مختلف اقتصادی، فرهنگی و البته حقوقی و قضایی در حال همکاری با یکدیگر هستند و این تعاملات ادامه دارد.

وی گفت: در حوزه قضایی این روابط استمرار داد و این تعامل و همکاری از طریق گفتگو و رایزنی وسفرهای مختلف در حال تقویت و تحکیم است.

این مقام قضایی عراقی ادامه داد: در سفر اخیر رئیس قوه قضاییه ایران به کشور عراق ضمن تاکید بر تقویت روابط بین دو کشور بر تسریع پیگیری جنایت آمریکا در خصوص دو شهید بزرگوار تاکید گردید.

وی افزود: در این خصوص اقدامات حقوقی آغاز شده و ادامه دارد لکن پیگیری و بررسی برخی از مسائل نیازمند زمان است و ما هم در حال دنبال کردن آن هستیم.

رئیس هیات اعزامی عراق تصریح کرد: ما به دنبال به نتیجه رسیدن اقدامات در اسرع وقت هستیم تا عاملان این جنایت و شرکای آن‌ها را مجازات کنیم.

این مقام قضایی عراقی با بیان اینکه عراق هم دراین جنایت یکی از فرماندهان مهم خود را از دست داده است گفت: در این جنایت هر دو کشور دچار خسارت جبران ناپذیر شدند و ما از این موضوع بسیار ناراحت هستیم.

وی از همکاری و تعامل ایران در این زمینه قدردانی و اعلام کرد آماده هرگونه همکاری و تبادل نظر با همتای ایرانی هستیم تا این پرونده به نتیجه برسد.

به گزارش فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، قائم مقام بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و نیز تعدادی از همراهان آنها بامداد جمعه ۱۳ دی‌ سال ۱۳۹۸ در پی حمله تروریستی بالگردهای آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا دستور مستقیم این اقدام تروریستی را صادر کرده بود.

 

نظر شما !!