درخشش در قطر قیمت ستاره‌های افریقا را چند برابر کرد/ معامله میلیون دلاری چند مراکشی‌ بعد از جام جهانی

به گزارش “ورزش سه”، درخشش چشمگیر بازیکنان تیم ملی مراکش در جام جهانی که به صعود تاریخی این تیم به جمع چهار تیم نهایی انجامید، باعث شده تا چند نفر از آنها به شدت مورد توجه باشگاه‌های مطرح اروپایی قرار بگیرند. شیرهای اطلس با درخشش یاسین بونو و هم تیمی هایش به عنوان اولین تیم تاریخ جام جهانی، فردا برای مقام سوم خواهند جنگید و بعد از آن باید پیشنهادات هیجان انگیز خود را مورد بررسی قرار دهند.

علاوه بر بونو، بازیکنان دیگری مثل، عزالدین اوناحی، سوفیان آمرابات و سوفیان بوفال نیز توجه باشگاه‌های اروپایی را به خود جلب کرده اند. باشگاه سویا که متوجه علاقه باشگاه‌های اروپایی برای جذب بونو شده، مبلغ 30 میلیون یورو را بابت رضایت نامه او تعیین کرده است. این دروازه بان 31 ساله تا سال 2024 با سویای اسپانیا قرارداد دارد. ارزش بونو در ترانسفرمارکت 15 میلیون تعیین شده اما با توجه به درخشش او در جام جهانی، این رقم به طرز قابل توجهی بالاتر رفته است.

عزیز اوناحی دیگر بازیکن تیم ملی مراکش که بعد از بازی با اسپانیا نیز مورد تمجید انریکه واقع شد، برای انتقال به باشگاه های بزرگ اروپایی آماده است. رسانه های فرانسوی از تمایل باشگاه‌های بارسلونا، لیل و به ویژه لستر سیتی برای جذب بازیکن مراکشی خبر داده اند. قیمت اوناحی قبل از جام جهانی 3.5 یورو بود ولی حالا نزدیک به 10 میلیون شده و این یک سود اقتصادی قابل توجه برای باشگاه فعلی او، آنژه فرانسه نیز به همراه خواهد داشت. این باشگاه فرانسوی علاوه بر اوناحی، با پیشنهادات مختلفی برای جذب سوفاین بوفال، دیگر ستاره مراکشی خود نیز مواجه است.

سوفیان آمرابات در مقایسه با دیگر مراکشی هایی که جام جهانی بخت‌شان را باز کرده، با توفیق بیشتری مواجه بوده و مورد توجه سه باشگاه بزرگ اروپایی قرار دارد. لیورپول جدی ترین مشتری این بازیکن است که مبلغ سی میلیون برای جذب او در ژانویه پیشنهاد داده است. البته اینتر و تاتنهام نیز نسبت به جذب ستاره مراکش ابراز علاقه کرده اند. قیمت این بازیکن پیش از جام جهانی 10 میلیون یورو بود که اینک سه برابر شده است.

نظر شما !!