دستمزد 50 میلیون تومانی داور، فعلا ناممکن

به گزارش “ورزش سه”، چندی پیش بود که با پیشنهاد کمیته داوران و هم چنین موافقت اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال دستمزد داور وسط در لیگ برتر به نزدیک 5 میلیون تومان افزایش پیدا کرد و حالا نظر علی خسروی این است که این دستمزد 10 برابر افزایش یابد که به نظر ناممکن است.

یکی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال این خبر را تایید و اعلام کرد؛ ممکن است با توجه به تورم بار دیگر و به زودی پیرامون افزایش دستمزد داوران در لیگ برتر بحث شود اما به طور حتم افزایش آن منطقی و به یکباره 10 برابر نخواهد شد.

جالب اینجاست با جود افزایش دستمزد داوران که به تازگی صورت گرفته درآمد داوران در لیگ برتر کاهش هم پیدا کرده است. افزایش به یکباره داوران وسط و کمک داوران در لیگ برتر موجب شده تا حتی داوران در فصول اخیر به نسبت گذشته کمتر سوت بزنند. در نتیجه میزان درآمد آنها با وجود افزایش دستمزدها کاهش پیدا کرده است. نزدیک به 40 داور وسط برای لیگ برتر و یا حتی کمی بیشتر بدین معنی است که به طور میانیگن به هر داور در هر 5 هفته یک بازی می رسد و از آنجایی که لیگ برتر در 30 هفته برگزار می شود، هر داور در بهترین شرایط 6 بازی را سوت خواهد زد و این یعنی 30 میلیون تومان دستمزد برای یک فصل! البته هستند داورانی که در لیگ برتر بیش از 6 بازی در فصل سوت خواهند زد، اما بعید است تعداد بازی هایی که بیشتر داوران در فصل سوت می زنند، بیش از این تعداد باشد.

این عدد و رقم با توجه به دستمزدها در لیگ برتر و میزان پول در گردش در لیگ برتر ناچیز است و شاید پیشنهاد علی خسروی برای دستمزد داوران در لیگ برتر خیلی عدد و رقم سنگینی نباشد. با وجود اینکه فدراسیون فوتبال از پرداخت آن عاجز است. اگر دستمزد داور در لیگ برتر 50 میلیون تومان شود و هر داور در فصل در 6 مسابقه سوت بزند، فصلی 300 میلیون تومان در آمد خواهد داشت که عدد اغوا کننده ای نیست. بسیاری از کارشناسان داوری به خصوص مسعود مرادی که مدرس سمینار دانش افزایی داوران در تعطیلات زمستانی بود، از کمیته داوران خواست در یک برنامه فوری تعداد داوران وسط و کمک داوران در لیگ برتر را کاهش دهد و باید منتظر ماند و دید که این اتفاق مهم صورت خواهد گرفت یا خیر.

نظر شما !!