دنبال تغییر سبک کشتی‌ام نیستم/ رضایی: حضور در قهرمانی آسیا می‌توانست جهشی برایم باشد

به گزارش “ورزش سه” یاسین رضایی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اینکه باید در مسابقات جام تختی کشتی بگیرد، اظهار داشت: جام تختی سخت است و در وزن 61 کیلوگرم قرار است همه حضور داشته باشند. آقای رضا اطری هم اینجا کشتی می‌گیرد و قطعاً شاهد کشتی‌های سختی خواهیم بود. من هم بعد از بازگشت از قزاقستان تمریناتم را ادامه دادم و به دنبال این هستم که مثل مسابقات قهرمان کشوری اخیر، یکی از خوب‌ها باشم.

وی که بعد از ستاره شدن در مسابقات کشوری، به یک تورنمنت بین‌المللی و سپس مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شد، در مورد اینکه حضور در این دو میدان برون مرزی چقدر به او کمک کرده، عنوان کرد: قهرمانی آسیا می‌توانست پله پیشرفتی برای من باشد. امیدوارم حضور در چنین مسابقاتی یک جهش در کشتی من ایجاد کند. در واقع حضور در رقابت‌های قاره‌ای و تورنمنت بین‌المللی کلاس کشتی را بالا می‌برد. باید ضعف‌هایم را از دو مسابقه‌ای که در آن محک خوردم، برطرف کنم.

رضایی که کشتی‌هایش افت و خیز زیادی دارد و در عین حال که امتیاز زیادی می‌گیرد، زیاد هم پوئن از دست می‌دهد، تصریح کرد: دارم روی این کار می‌کنم که ریسک کشتی‌ام را پایین بیاورم. باید فن‌ها را با جدیت بیشتری اجرا کنم، ضمن اینکه حریفان هم من را آنالیز می‌کنند و باید بتوانم با شرایط متفاوتی از این پس مقابل حریفان قرار بگیرم. البته اصلاً دنبال تغییر سبک کشتی‌ام نیستم، من فن زدن را دوست دارم و می‌خواهم همیشه هجومی کشتی بگیرم. در واقع باید ضمن حفظ این سبک هجومی، نقص‌هایم را از بین ببرم.

این کشتی‎‌گیر جوان که پیش از این هم سابقه مبارزه با رضا اطری را داشته، در مورد احتمال رویارویی‌اش با نایب قهرمان جهان در جام تختی گفت: قبلاً به او 8-6 باخته‌ام. البته قطعاً آمادگی اطری در لیگ، به اندازه‌ای که مسابقات انتخابی شرکت می‌کند، نبود. آقا رضا (اطری) کشتی‌گیری فنی است و تجربه حضور در المپیک و چندین جهانی را دارد. نایب قهرمان جهان شده و خیلی حریف خوبی است، اما کشتی رو ندارد و من باید رو به جلو حرکت کنم.

نظر شما !!