دهمین پیروزی پیاپی: این دورتموند توقف‌ناپذیر (عکس)

به گزارش “ورزش سه،”، شاگردان ادین ترزیچ که سال 2023 را فوق‌العاده شروع کردند و در 9 دیدار قبلی‌شان در همه رقابت ها به پیروزی رسیده بودند، امشب هم موفق شدند 2-1 لایپزیش را از پیش رو بردارند و به صدر جدول بوندس‌لیگا صعود کنند.
دورتموندی‌ها که امشب در خانه بازی می‌کردند، ابتدا در دقیقه 13 توسط یولیان برانت به گل رسیند اما این گل به دلیل برخورد توپ به دست برانت مردود اعلام شد ولی 8 دقیقه بعد، مارکو رویس تیمش را پیش انداخت. بعد خطای دروازه بان لایپزیش روی رویس، خود او پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و حساب کار را 1-0 کرد.

این نتیجه تا دقیقه 39 پا برجا بود تا اینکه امره جان حساب کار را 2-1 کرد. روی یک ضربه آزاد از برانت، توپ با دفع ناقص مدافعان حریف به امره جان رسید و ضربه چکشی او با کمی خوش شانسی وارد دروازه لایپزیش شد. نیمه اول با همین دو گل به پایان رسید.

در نیمه دوم بازی متعادل شد و بازیکنان میهمان هم حملاتی روی دروازه دورتموند داشتند تا اینکه در دقیقه 74، امیل فورسبرگ یکی از گل های خورده لایپزیش را جبران کرد. دیوید رائوم که درون محوطه جریمه دورتموند صاحب موقعیت شده بود، شوتی زد که فورسبرگ در دهانه دروازه آن را قطع کرد تا حساب کار2-1 شود.

تلاش بازیکنان لایپزیش برای رسیدن به گل تساوی ثمری نداشت و بازی با همان نتیجه به پایان رسید.
دورتموند با این پیروزی 49 امتیازی شد و با یک بازی بیشتر و 3 امتیاز برتری نسبت به بایرن در صدر جدول جای گرفت.
 

نظر شما !!