دومین روز رزمایش پیامبر اعظم ۱۷ / از انهدام اهداف با موشک الماس تا  تمرین عملیات موشکی

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین دومین روز رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) ۱۷ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از صبح امروز با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرلشکر پاسدار غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) و جمعی از فرماندهان و کارشناسان ستاد کل نیروهای مسلح آغاز شد. 

* دستیابی نیروی دریایی سپاه به نقاط درخشان در مسیر تکامل قدرت

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه برگزاری دومین روز رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) 17 در جمع خبرنگاران با بیان این‌که امروز شاهد صحنه یک رزمایش دقیق و واقعی بودیم گفت: نقطه اوج تلاش و عمل برادران نیروی دریایی سپاه کیفیت ، اثربخشی و دقت عمل سامانه‌ها بود.

وی افزود: امروز شاهد بودیم که هم پهپادهای نیروی دریایی سپاه به ‌صورت دقیق از فواصل مختلف اهداف را مورد اصابت قرار دادند و هم موشک‌های بالستیک به‌عنوان پدیده‌های جدید نیرو و موشک‌های کروز اهداف ازپیش‌تعیین‌شده در فواصل و با شرایط مختلف را با دقت صد درصد مورد اصابت قرار دادند. 

سرلشکر سلامی دقت در اصابت به اهداف، انعطاف در بردهای متفاوت و قابلیت عملیات هم‌زمان روی هدف‌های ثابت یا متحرک را از وجوه برجسته این مرحله از رزمایش پیامبر اعظم (ص) 17 برشمرد و گفت:  با ارزیابی دقیقی که از منحنی‌های رشد قدرت دفاعی دارم در دو روز اخیر در نیروی دریایی سپاه جهش در قدرت دفاعی را ملاحظه کردم.

 فرمانده‌کل سپاه در پایان تاکید کرد: ورود فناوری‌های جدید اعم از هوش مصنوعی و فناوری استفاده از پهپادها در اعماق متعدد و موشک‌ها در طیف وسیعی از بردها با دقت‌های قابل‌قبول نشانگر دستیابی نیروی دریایی سپاه به نقاط درخشان در مسیر تکامل قدرت خود است.

* شلیک و اصابت همزمان 5 فروند موشک کروز در رزمایش

بر همین اساس در دومین روز از رزمایش یگان‌های موشکی و سطحی نیروی دریایی سپاه با شلیک موشک‌های کروز ضدکشتی موفق به انهدام اهداف از پیش تعیین شده شدند.

 

 

در این بخش از رزمایش، یگان‌های موشکی از ساحل و شناورهای تندرو کلاس ذوالفقار، با شلیک همزمان 5 فروند موشک کروز ضدکشتی، شناور دشمن فرضی را با اصابت همزمان موشک‌ها با موفقیت منهدم کردند.

* انهدام اهداف با بمب قائم و موشک الماس در رزمایش 

در ادامه مرحله اصلی رزمایش، یگان پهپادی نیروی دریایی سپاه با استفاده از پهپادهای مراقبتی و رزمی مهاجر 6 اهداف ثابت و متحرک زمینی و دریایی را با موفقیت مورد اصابت قرار دادند.

در این مرحله از رزمایش پهپادهای مهاجر 6 با پرتاب بمب هوشمند و نقطه‌زن قائم و همچنین شلیک موشک هوشمند الماس موفق به انهدام اهداف مورد نظر شدند.

 

همچنین در این مرحله پهپادهای باور نیروی دریایی سپاه نیز که اخیرا به سازمان رزم این نیرو ملحق شده‌اند، عملیات پایش و رصد منطقه رزمایش را بر عهده داشتند.

* بمباران اهداف زمینی توسط جنگنده‌های سوخو22 هوافضای سپاه

در ادامه رزمایش دو فروند جنگنده بمب افکن سوخو-22 نیروی هوافضای سپاه به منظور پشتیبانی نزدیک هوایی از نیروهای عمل کننده در رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) 17 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عملیات بمباران اهداف دشمن را با موفقیت اجرا کردند.

 

 

در این عملیات، جنگنده‌های سوخو-22 با استفاده از بمب‌های بومی و نقطه‌زن یاسین اهداف زمینی را مورد اصابت قرار دادند.

* انهدام شناورهای تندرو متخاصم با سلاح‌های ضدزره هدایت شونده

در ادامه مرحله اصلی رزمایش، یگان‌های تفنگدار نیروی دریایی سپاه در اجرای ماموریت دفاع ساحلی و مقابله با تجاوز نیروهای متخاصم، شناورهای تندرو نیروهای دشمن را با موفقیت مورد اصابت قرار دادند.

 

 

در این سناریو از رزمایش، نیروهای مدافع سواحل و جزایر با استفاده از موشک‌های ضدزره هدایت شونده، شناورهای تندرو دشمن را با موفقیت منهدم کردند.

* تمرین عملیات موشکی بالستیک علیه اهداف ثابت و متحرک دشمن 

در ادامه دومین روز رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۷ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عملیات موشکی بالستیک علیه شناورها، تاسیسات و پایگاه‌های دشمن اجرا شد.

 در این مرحله از رزمایش موشک های بالستیک زمین به زمین اهداف از پیش تعیین شده را مورد اصابت قرار دادند.

 

 

همچنین اهداف شناوری شبیه سازی شده دشمن فرضی با شلیک موشک های سطح به سطح شناوری و ساحل به دریا منهدم شد.

اجرای عملیات توسط سامانه های پدافند هوایی شناوری و ساحلی علیه اهداف پهپادی دشمن از دیگر بخش های دومین روز رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۷ بود که با موفقیت اجرا شد.

تمرین عملیات های ویژه و نفوذ در سطح عملیاتی و راهبردی، اجرای عملیات در شرایط جنگ بیولوژیک و تمرین یگان های پدافند هوایی تحت شبکه یکپارچه از دیگر اقدامات دومین روز رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۷ بود.

به گزارش فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین دومین روز رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۷ از روز دوشنبه ۲۹ آذر ماه آغاز شده و به مدت پنج روز در سواحل خلیج فارس ، تنگه هرمز و منطقه عمومی استان های هرمزگان، بوشهر و خوزستان با حضور یگان هایی از نیروهای زمینی، دریایی و هوافضای سپاه و همچنین برخی از یگان های مردم پایه بسیج مستضعفین برگزار می شود.

 این رزمایش با رمز مقدس ” یا فاطمه الزهرا (س)” و با شعار ” اقتدار ، امنیت و بازدارندگی فعال و هوشمندانه در سایه وحدت، همدلی و یکپارچگی ملی ” در راستای افزایش سطح آمادگی های رزمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بهره‌گیری از پیشرفته ترین تجهیزات و تاکتیک ها برای مقابله با تهدیدات متصور و جنگ های ترکیبی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


نظر شما !!