دوید اورنشتاین:/ دی‌بروینه باید تغییر کند: گستاخی جواب نمی‌دهد!

به گزارش “ورزش سه”، در حالی که منچسترسیتی امشب در دیداری مهم در دور برگشت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان به مصاف لایپزیش می‌رود.

یکی از مشکلات منچسترسیتی در بازی امشب افت محسوس در عملکرد کوین دی‌بروین خواهد بود. حتی پرشورترین هواداران سیتی و این ستاره بلژیکی قبول دارند که دی‌بروینه این روزها جواهری نیست که زمانی همه چیز در میانه میدان به او ختم می‌شد.

دوید اورنشتاین، روزنامه‌نگار مشهور انگلیسی، با اشاره به رفتارهای نامناسب و تحریک‌کننده دی‌بروینه در بازی‌های اخیر سیتی به خصوص دیدار یک ماه قبل این تیم مقابل آرسنال می‌گوید این رفتارها که از آن به عنوان گستاخی یاد می‌کند نتیجه افت فنی ستاره بلژیکی است.

با اینکه دی‌بروینه همچنان بیشترین پاس گل را در لیگ برتر به نام خود ثبت کرده و بیشترین موقعیت را برای تیمش ساخته است ولی اکثر کارشناسان فوتبال در انگلیس معتقدند این روزها نه دی‌بروینه بلکه مارتین اودگارد آرسنالی شایسته عنوان بهترین هافبک لیگ برتر است.

اورنشتاین که با شبکه اسکای گفت‌وگو می‌‌کرد در این باره گفت: “کاملا مشخص است که جام جهانی روی دی‌بروینه تاثیر منفی گذاشته چرا که آمار او در سیتی به شدت افت کرده. این یک واقعیت است نه تفسیر. من در دیدار سیتی و آرسنال در امارات در ورزشگاه بودم و کوین دی‌بروینه در آن مسابقه به نظرم خیلی گستاخ بود. طوری که وقتی داشت زمین را ترک می‌کرد هواداران آرسنال که از دستش عصبانی بودند هر چه دست‌شان بود را به سویش پرتاب کردند که البته حرکت درستی نبود.”

این روزنامه‌نگار انگلیسی در ادامه گفت: “نه تنها کوین بلکه منچسترسیتی این روزها در شرایطی به شدت حساس قرار دارد. چرا که رویای آن‌ها برای قهرمانی در چمپیونزلیگ به بازی امشب و احیانا چند بازی بعدی بستگی دارد. من معتقدم اگر سیتی بخواهد به رویایش برسد و قهرمان چمپیونزلیگ بشود دی‌بروینه باید در این قهرمانی نقش مهمی بازی کند. ولی با این اخلاق فعلی بعید می‌دانم بشود چنین انتظاری داشت.”

نظر شما !!