دو گزینه جذاب برای جانشینی اسپالتی در ناپولی

به گزارش “ورزش سه”، انتظار می‌رود اسپالتی در پایان فصل از ناپولی جدا شود، آن هم کمتر از یک ماه بعد از اولین قهرمانی ناپلی‌ها در 33 سال گذشته و اولین قهرمانی در کارنامه خود اسپالتی.
از چند مربی به عنوان نامزد جدی جانشینی او نام برده می‌شود که جدیدترین آنها لوییس انریکه است، مربی سابق رم و بارسا.

روزنامه‌های گاتزتا دلو اسپورت، چاپ میلان و کوریره دلو اسپورت، چاپ رم، هر دو از احتمال پیوستن انریکه به ناپولی نوشتند و این نکته را برجسته کردند که سبک بازی او کاملا منطبق بر شیوه بازی ناپولی است، چرا که این تیم هم مثل تیم‌های انریکه 3-3-4 بازی می‌کند و سبک مبتنی بر مالکیت توپ که مورد علاقه مربی اسپانیایی است، کاملا مناسب بازیکنان کنونی ناپولی است.

با این حال، مربی 53 ساله اسپانیایی تنها گزینه ناپولی نیست و شاید یک نفر باشد که بخت بیشتری نسبت به او داشته باشد: آنتونیو کونته. طبق گزارش روزنامه گاتزتا، مربی سابق یووه و اینتر در جستجوی یک تیم تازه است و ناپولی می‌تواند هدف جدیدش باشد، البته به شرط اینکه دستمزد کمتری بگیرد و تاکتیکش را عوض کند.

کونته رابطه خوبی با آئورلیو دی‌لورنتیس، رییس باشگاه ناپولی دارد اما دی‌لورنتیس دو نگرانی در قبال مربی سابق تیم ملی ایتالیا دارد: اول اینکه کونته در اغلب اوقات از سیستم 2-5-3 استفاده می‌کند و برای پیوستن به ناپل باید تاکتیکش را عوض کند و دوم اینکه دستمزد کونته در تاتنهام حدود 14 میلیون یورو در سال بود اما ناپولی بیش از هفت میلیون یورو در سال نمی‌پردازد.

باید منتظر ماند و دید کدامیک از این مربیان می‌تواند دل دی‌لورنتیس را به دست بیاورد و مربی ناپولی شود.

نظر شما !!