دیدار برابر تیم‌های با کلاس جهانی به ما کمک می‌کند / مربی کنیا: بازی با ایران آزمون خوبی است

به گزارش “ورزش سه”، در شرایطی که برخی از رسانه‌ها خبر داده بودند نام دومین حریف تیم ملی برای فیفا دی پیش رو قرار است فردا اعلام شود، اما فدراسیون فوتبال کنیا ساعاتی پیش از قطعی شدن برگزاری یک بازی دوستانه با ایران در تهران خبر داد. 
تیم ملی کنیا که با حکم فیفا بیش از یک سال در تعلیق به سر می‌برد، پس از سپری کردن این محرومیت، نخستین بازی بین‌المللی خود را برابر شاگردان امیر قلعه‌نویی برگزار خواهد کرد. هدایت کنیا که مایکل اولونگا، ستاره الدحیل را در ترکیب خود دارد، برعهده انگین فیرات، سرمربی سابق ساپیا و دستیار اسبق علی دایی در تیم ملی ایران است. 
فیرات در گفت‌وگو با سایت فدراسیون فوتبال کنیا درخصوص برگزاری بازی با شاگردان قلعه‌نویی گفت: ایران یک تیم در کلاس جهانی است و در رتبه اول آسیا قرار دارد. بازی با یک حریف سرسخت فرصتی است تا بازیکنانمان را به حداکثر آمادگی برسانیم تا آن‌ها را با فوتبال سطح بالا آشنا کنیم.  

او ادامه داد: ما می‌خواهیم با برگزاری بازی برابر ایران، تفاوت میان جایی که اکنون هستیم با جایی که می‌خواهیم باشیم را نشان دهیم. بازی در برابر تیم‌هایی که رده بالاتری نسبت به ما دارند، به بهبود سطح کیفی کنیا کمک می‌کند. 
فیرات در ادامه گفت: برگزاری مکرر بازی مقابل تیم‌های با کلاس جهانی، به ما کمک می‌کند تا برای مسابقات مهمی مانند مقدماتی جام جهانی آماده باشیم. ما می‌توانیم با تیم‌های ضعیف‌تر بازی کنیم و پیروزی‌های آسان‌تری کسب کنیم، اما این مسئله در مسابقات مهم کمکی به ما نمی‌کند. 
طبق اعلام فدراسیون فوتبال کنیا، بازیکنان دعوت شده از سوی فیرات، از 26 اسفند وارد اردو خواهند شد. این تیم قرار است 6 فروردین به تهران سفر کند و در تاریخ 8 فروردین نیز برابر شاگردان قلعه‌نویی به میدان برود.

نظر شما !!