راهنمای خرید ردیاب خودرو و ردیاب موتور سیکلت

امروزه وسایل نقلیه جزء جدایی ناپذیر زندگیِ همه‌ی ما هستند. با افزایش نرخ ارز، قیمت خودرو و موتور‌سیکلت جهشِ چشمگیری داشته و همین موضوع سبب می‌شود حفاظت از آنها نسبت به قبل اهمیت بیشتری داشته باشد. از گذشته راه‌حل‌های مختلفی جهت حفاظت از وسایل نقلیه وجود داشته که با گذشت زمان تا حدی کارایی خود را از دست داده‌اند. ردیاب خودرو و ردیاب موتور سیکلت یکی از تجهیزات جدیدِ ایمنی محسوب شده که تا حد زیادی معایب تجهیزات قدیمی را پوشش می‌دهند. در این راهنما به بررسیِ مهمترین ویژگی‌ها و امکانات یک ردیاب خودرو یا موتورسیکلت مناسب می‌پردازیم.

 

ردیاب چیست؟

ردیاب خودرو یک کیت الکترونیکی کوچک بوده که با نصب روی وسیله‌ی نقلیه و یا حتی قرار گرفتن درون کیف شخص موقعیت لحظه‌ای را به وسیله‌ی ماژول GNSS ثبت و به سایر افراد اطلاع می‌دهد. ردیاب‌ها معمولا دارای یک سیمکارت بوده و اعلام محل و سایر پارامترها به وسیله‌ی اینترنتِ سیمکارت انجام می‌شود. اعلام محل و ردیابیِ وسیله‌ی نقلیه تنها یکی از امکانات ردیاب‌های عرضه شده در مجموعه‌ی کارپیما بوده و این دستگاه‌ها امکانات بسیاری دارند.

ردیاب‌های جیبی برای استفاده در موتورسیکلت ایده آل هستند.

ردیاب خودرو و موتورسیکلت با امکان گزارش دهیِ آنلاین

آنلاین بودن سامانه‌ی گزارش دهی یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های محصولات کارپیما است. در دستگاه‌های آنلاین با قرارگیری سیمکارت همه‌ی پارامترهای مورد نیاز شامل موقعیت، سرعت متوسط و لحظه‎‌ای، میزان پیمایش و غیره به صورت لحظه‌ای برای شما ارسال می‌شود. توجه داشته باشید بسیاری از محصولات ارزان قیمتِ موجود در بازار ثبت و ضبط اطلاعات را به صورت آفلاین انجام داده و عملا کاربرد چندانی ندارند.

ردیاب خودرو و موتورسیکلت با باتری داخلی

ردیاب خودرو و موتورسیکلت برای انجام کلیه‌ی امور نیازمند انرژی بوده که تامین آن به 2 صورت انجام می‌شود. استفاده از باتری داخلی یا استفاده از باتریِ وسیله‌ نقلیه. در صورتی که ردیاب خودرو به باتری وسیله نقلیه متصل شود دیگر نیازی به شارژ کردن نخواهد داشت اما این موضوع معایبی دارد. چنانچه به هر دلیلی باتری وسیله ‌‌نقلیه قادر به تامین انرژی ردیاب نباشد دستگاه از کار خواهد افتاد. به عنوان مثال ممکن است شما خودرو یا موتور سیکلت خود را برای مدت زمان طولانی در پارکینگ منزل قرار داده و در محل حاضر نباشید. پس از چند روز باتری انرژی خود را از دست داده و عملا هیچ کنترلی روی خودروی خود نخواهید داشت. مجموعه‌ی کارپیما با ارائه‌ی ردیاب با باتری داخلی این مشکل را برطرف کرده است. باتری داخلیِ این ردیاب‌ها در حالت استندبای از 6 تا 60 روز بسته به ظرفیت باتری شارژدهی داشته و می‌توانید با توجه به نیاز خود مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

شارژدهی ردیاب بسته به ظرفیت باتری بین 6 تا 60 روز است.

نرم افزار اختصاصی

ردیاب موتور و خودرو امکانات زیادی دارد، تجمیع این امکانات روی یک برنامه‌ی اختصاصی سبب می‌شود کار کردن با دستگاه بسیار آسان شده و در شرایط اضطراری بتوان بهترین تصمیم را گرفت. در هنگام خرید ردیاب خودرو یا ردیاب موتور سیکلت توجه داشته باشید دستگاه مربوطه دارای نرم افزار اختصاصی بوده و همچنین این نرم افزار با سیستم عامل‌های مختلف موبایل سازگار باشد.

ردیاب شخصی یا آهنربایی  با سرور ایرانی

ردیاب آهنربایی  یا  همان  شخصی پس از ثبت، اطلاعات را به یک سرور مرکزی ارسال کرده و این سرور گزارش‌ها و اطلاعات مورد نیاز را برای شما ارسال می‌کند. چنانچه سرور مورد استفاده توسط شرکت سازنده در خارج از کشور باشد علاوه بر کاهش سرعت تبادل اطلاعات، در شرایطی که اینترنت بین‌الملل قطع شود ردیاب از کار خواهد افتاد. چنانچه سرور مورد استفاده داخلی باشد ارسال و دریافت اطلاعات سرعت بالاتری داشته و حتی در صورت قطع اینترنت بین‌الملل هم نرم افزار دستگاه فعال خواهد بود.

ردیاب خودرو و موتورسیکلت با دنیایی از امکانات

ردیاب‌های عرضه شده در وب سایت کارپیما علاوه بر موارد یاد شده امکانات کاربردی دیگری نیز دارند:

ردیاب خودرو با قابلیت خاموش کردن خودرو از راه دور: با کمک این قابلیت می‌توانید با اتصال یک رِله به خودرو و ردیاب در هر شرایطی خودرو را خاموش کنید. این ویژگی در صورت به سرقت رفتن خودرو بسیاری کاربری خواهد بود. لازم به ذکر است در صورت اعمال دستور خاموشی تا زمان لغو آن خودرو تحت هیچ شرایطی روشن نخواهد شد.

ردیاب خودرو با قابلیت اعلام گزارش‌های متنوع خودرو و موتورسیکلت: با نصب ردیاب شما قادر خواهید بود به صورت لحظه‌ای سرعت وسیله‌ی نقلیه، مسافت پیمایش شده، روشن و خاموش شدن خودرو و ضعیف بودن جریان باتری را کنترل کنید. موارد ذکر شده برای شرکت‌های اجاره خودرو یا هنگامی که وسیله نقلیه به امانت سپرده می‌شود بسیار کاربردی خواهد بود. همچنین در صورتی که راننده وسیله نقلیه تخلفی مرتکب، یا از موقعیت تعیین شده خارج شود می‌توانید با قابلیت مکالمه دو طرفه وی را بازخواست کنید.

ردیاب خودرو با سنسور لرزش: یکی از خطراتی که وسیله نقلیه را تهدید می‌کند سرقتِ وسایل است. با کمک سنسور لرزش در صورت وارد شدن فشار به بدنه یا باز شدن درب بلافاصله یک هشدار به صورت اعلان در نرم افزار یا پیامک برای شما ارسال شده تا از خطر مطلع شوید.

نصب و راه اندازی آسان

ردیاب‌ خودرو بسته به مدل ممکن است قابل اتصال به خودرو باشد. این مدل ردیاب معمولا با اتصال به پورت چند پین دیاگ علاوه بر تامین انرژی از باتری، اطلاعات مختلفی را با ECU تبادل می‌کند. نقطه ضعفِ این مدل دستگاه این  است که در صورتی که سارق ردیاب را از خودرو جدا کند دریافت موقعیت و اطلاعات قطع خواهد شد. وب سایت کارپیما با ارائه‌ی ردیاب‌های کاملا بیسیم این نقیصه را برطرف کرده است. این مدل ردیاب‌ها را می‌توان بدون محدودیت در هر قسمتی از خودرو و موتورسیکلت قرار داد. با این ترفند حتی در صورت سرقتِ وسیله‌ی نقلیه ردیاب به فعالیت ادامه داده و می‌توان محل دقیق آن را مشخص کرد.

پشتیبانی مطمئن و ضمانت اصل بودن کالا

ردیاب خودرو  و موتورسیکلت برای انجام وظایف به صورت صحیح می‌بایست به صورت مداوم به سرور اصلی متصل باشند. در صورتی که سرور به هر علتی از دسترس خارج شود فعالیت ردیاب دچار اختلال خواهد شد. ردیاب‌های موجود در وب سایت کارپیما توسط معتبرترین شرکت‌های امنیتی حفاظتی عرضه شده که به صورت مداوم کارکرد صحیح سرورها و ردیاب‌های مشتریان پایش و رفع عیب می‌شود.

با توجه به اینکه کیت‌های موقعیت سنج کارکرد ساده ای دارند، ردیاب‌هایِ متفرقه‌یِ بسیاری در بازار موجود است. این دستگاه‌ها معمولا با قیمت پایین و طراحیِ مشابهِ محصولات اصلی تولید شده و کوچکترین کارایی ندارند. کلیه‌ی محصولات عرضه شده در وب سایت کارپیما به صورت اورجینال و با ضمانت اصل بودن کالا عرضه شده و کسب رضایت مشتری در صدرِ اهداف این مجموعه می‌باشد.

ردیاب‌های آهن ربایی را میتوان به آسانی به قسمت‌های مختلف خودرو متصل کرد.

نظر شما !!