راهنمای کامل خرید تخت بیمارستانی و تشک مواج

داشتن یک بیمار سالمند که تحرکی ندارد و تنها قادر به دراز کشیدن بر روی یک تخت است کار راحتی نمی باشد. در صورتی که شرایط و امکانات برای بیمار کاملا مهیا باشد، بهتر می توان از او مراقبت نمود. محل بستری و دراز کشیدن بیمار یکی از موارد بسیار مهم می باشد.

اگراز تخت معمولی برای یک بیمار خاص استفاده کنید قطعا در مدت بسیار کوتاهی بیمار دچار مشکلات و زخم های متعددی خواهد شد. توجه داشته باشید بیماری که تحرک ندارد و ساعت ها بر روی تخت دراز می کشد حتما باید دارای تخت بیمارستانی و برقی باشد. این نوع تخت بیمار دارای امکانات خاصی است که راحتی و سلامتی بیشتری را برای بیمار به وجود می آورد. در مورد سالمندان حتما باید از یک تخت بیمارستانی مناسب استفاده شود. تخت بیمار باید ویژگی های خاصی داشته باشد که تنظیم زاویه و حرکت در آن به راحتی انجام گیرد.

تنظیم کردن زاویه نشستن و خوابیدن بر روی تخت بیمار حتما باید امکان پذیر باشد. تخت های بیمارستانی این قابلیت را دارند که به راحتی می توان با فشار دادن دکمه هایی زاویه پشتی آن را تنظیم نمود. بیمارانی که دارای مشکلات نخاعی هستند در هنگام نشستن و تنظیم زاویه دچار مشکل باشند که باز تخت برقی کمک می کند. در صورتی که یک تخت بیمار مکانیکی در خانه داشته باشید به راحتی می توانید زاویه پشتی را تنظیم نموده و او را برای غذا خوردن و یا آشامیدن آماده نمایید. توجه داشته باشید که هیچ یک از این امکانات در تخت های معمولی وجود ندارد.

ایمنی و بهداشت بیمار را با تخت بیمار برقی تامین نمایید

یکی از دغدغه های افراد در هنگام مراقبت از بیماران سالمند تامین ایمنی آن ها بر روی تخت می باشد. در صورتی که بیمار شما بر روی یک تخت معمولی بدون حفاظ دراز بکشد هر لحظه ممکن است دچار خطر افتادن و پرت شدن باشد. این مشکل به خصوص در بیماران نخاعی زیاد دیده می شود. استفاده از یک تخت بیمار  برقی می توان به مقدار زیادی این نگرانی را از بین ببرد. تخت های بیمارستانی دارای حفاظ های مخصوصی هستند که از پرت شدن و افتادن بیمار جلوگیری می نمایند.

این حفاظ ها معمولا دارای جنس خاصی هستند که نرم بوده و اصلا بیمار را اذیت نمی کنند. در برخی از مدل ها ارتفاع این حفاظ ها کاملا قابل تنظیم می باشد و شما می توانید به راحتی اقدام به زیاد و کم کردن ارتفاع آن نمایید. معمولا در هنگام غذا دادن به بیمار ارتفاع این حفاظ ها را کم می نمایند.

به طور کلی برای حفظ جان و سلامتی بیمار خود حتما باید از یک تخت بیمار برقی استفاده نمایید. در مواردی ممکن است بیمار در خانه تنها باشد و هیچ پرستاری در کنارش حضور نداشته باشد. با استفاده از این مزیت شما دیگر نگران بیمار خود نخواهید بود.

 

شکل 2تشک مواج

نظافت و بهداشت بیماران موضوع بسیار مهمی است. بیماری که قدرت حرکت ندارد و در مواقعی حتی قادر به استحمام نیست باید مرتب تمیز شود. در صورتی که از یک تخت معمولی استفاده نمایید قطعا توانایی تمیز کردن آن را نخواهید داشت. یکی از بزرگ ترین مزیت های تخت بیمار برقی این مورد است که می توان به راحتی آن را شستشو داده و ضد عفونی کرد. اگر بیمار شما توانایی حرکت ندارد می توانید همراه با تخت بیمار او را به حمام ببرید و محیط او را تمیز نمایید.

استفاده از تشک مواج مورد ضروری برای نگه داری بیمار

تشک مواج یکی از وسایل ضروری برای نگه داری بیماران و سالمندان می باشد. قطعا می دانید که مشکل اصلی بیمارانی که توانایی حرکت ندارند، زخم بستر می باشد. با دراز کشیدن دائمی فرد، فشار زیادی به قسمت هایی از بافت بدن و پوست وارد می شود و همین موضوع سبب ایجاد زخم بستر می گردد. در صورتی که درمان به موقع صورت نگیرد مشکلات و هزینه های گزافی به وجود می آید. می توان با رعایت نکاتی و استفاده از وسایل خاصی از به وجود آمدن این زخم جلوگیری نماییم.

تشک مواج ویژگی های خاصی دارد که باعث جلوگیری از ایجاد زخم بستر می گردد. این تشک وزن بیمار را بر روی بدن جا به جا می کند و همین موضوع از ایجاد زخم بستر جلوگیری می نماید. متاسفانه برخی از افراد بدون توجه به این موضوع مدتی بیمار را بر روی تشک معمولی قرار می دهند و بعد از مدتی متوجه وجود زخم بستر می شوند. البته باید بدانید که این تشک نه تنها از به وجود آمدن زخم بستر پیشگیری می کند بلکه می تواند باعث درمان زخم بستر نیز شود. توصیه می شود حتما برای بیمار سالمند خود تشک مواج  مناسبی تهیه نمایید.

 

شکل 3تخت بیمار

خرید و استفاده تخت بیمار برقی و تشک مواج می تواند کمک بزرگی را برای جلوگیری از آسیب ها و هزینه های احتمالی شود. در مواقعی که شما از تخت بیمار مناسب استفاده نمی کنید ممکن است با به خطر افتادن جان و سلامتی بیمار نیاز به انجام هزینه های گزاف و اضافی دیگری شوید. پس بهتر است این موضوع را حتما در نظر داشته باشید که تهیه کردن لوازم و وسایل مورد نیاز بیمار یک اصل اساسی در نگه داری صحیح و اصولی از او می باشد. توصیه می شود حتما وسایل مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبری تهیه نمایید و قبل از خرید با پزشک بیمار خود مشورت نمایید. ممکن است تشک مواج  و یا تخت بیمار خاصی برای بیمار شما لازم باشد. رعایت اصول را فراموش نکنید.

“این مطلب تبلیغاتی است”

انتهای پیام/

نظر شما !!