راهکار مجلس برای کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از تورم "تسهیل صدور مجوز کسب و کار" است

مهرداد گودرزوند در گفت‌وگو با خبرنگار فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین در رشت، با اشاره به مشکلات صدور مجوز کسب‌و‌کار در کشور اظهار داشت: صدور مجوز همواره با مشکل مواجه بوده به نوعی که شرایط رقابتی در این فضا کنار گذاشته شده و شرایط انحصاری بر آن حاکم بود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس طرح تسهیل صدور مجوز کسب و کار را بر بهبود این فضا موثر دانست و تصریح کرد: اگرچه طرح مذکور نیازمند تغییرات نیز است که در حین بررسی با پیشنهادات همکاران این تغییرات اعمال می‌شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: انتظار داریم طرح تسهیل صدور مجوز کسب و کار با ایجاد رقابت در عرصه تولید و سرمایه‌گذاری ورود سرمایه‌گذاران به بخش‌های مختلف را تسهیل کند.

گودرزوند با بیان اینکه بسیاری از مجوزهای صادره چندین میلیارد تومان توسط دلالان این حوزه خرید و فروش می‌شود گفت: در مقابل فردی که حقیقتاً به دنبال ایجاد فضایی برای اشتغال و یا تولید است، برای کسب مجوز با مشکلات بسیاری رو‌به‌رو است.

وی با تأکید بر اهمیت ایجاد شرایط رقابتی در عرصه تولید افزود: با حاکم‌شدن فضای رقابتی سرمایه‌گذاران نیز پای کار آمده، افراد توانمندتر در میدان رقابت باقی می‌مانند و افرادی که در این زمینه توانمند نبوده و یا براساس قانون عمل نمی‌کنند، کنار می‌روند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه طرح تسهیل صدور مجوز کسب و کار زمینه ورود سرمایه‌گذار و این فضای رقابتی را مهیا می‌کند، گفت: هر جا رقابت باشد هزینه‌ها کاهش و کیفیت افزایش می‌یابد و تولید محقق می‌شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به دیگر تسهیل‌‌گری‌های طرح مذکور در افزایش تولید کشور عنوان داشت: همچنین طرح تسهیل صدور مجوز کسب و کار با ساز کار مذکور از گرانی و تورم جلوگیری خواهد کرد.

نماینده مردم رودبار در مجلس درباره آخرین اقدامات انجام شده برای جانمایی زمین روستاییان خرشک افزود: پرداخت علی‌الحساب به تمامی ساکنان روستای خرشک رودبار به جز دو خانواده(که با مسائل وراثتی روبه‌رو بودند) انجام شده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس گفت: برای 17 خانوار جانمایی زمین انجام و‌ زمینی برای ساخت مسکن مشخص شد؛ برای تعدادی از خانوارها که خود صاحب زمین بودند نیز مجوز ساخت و ساز در زمین خودشان صادر خواهد شد.

گودرزوند با بیان اینکه امیدوارم ما نمایندگان بتوانیم از حقوق ملت ایران و حوزه انتخابیه دفاع کنیم تصریح کرد: امیدوارم با اختصاص بودجه‌ای در شأن مردم استان گیلان و شهرستان رودبار به جایگاه واقعی خود دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/614/ ز

نظر شما !!