راوی آخرین قهرمانی‌های سلسائو با اشک صحنه را ترک کرد/ وداع دراماتیک صدای تاریخی برزیل در شب قهرمانی دشمن

به گزارش “ورزش سه”، مسی و امباپه تنها شخصیت های مهم فینال جام جهانی 2022 نبودند. حداقل برای برزیلی ها؛ جایی که گالوائو بوئنو توجه همه فوتبالدوستان این کشور را در پایان قهرمانی تاریخی آرژانتین به سمت خود جلب کرد. او بعد از 41 سال گزارش برای تلویزیون کشور برزیل، با این حرفه خداحافظی کرد.

بوئنو، صاحب صدایی است که روی بزرگترین افتخارات فوتبالی برزیل در طول دهه های اخیر شنیده شده است. طلایی پوشان طی 20 سال اخیر هیچ گاه قهرمان جام جهانی نشده اند اما این گزارشگر کهنه کار که فینال آرژانتین – فرانسه آخرین گزارش او بود، سابقه گزارش دو قهرمانی کشورش در سال های 1994 و 2002 را دارد.

برزیلی ها و خود گالوائو خیلی دوست داشتند تا این صدای ماندگار با گزارش قهرمانی شاگردان تیته در جام جهانی قطر به حرفه خود پایان دهد اما از بد ماجرا او در آخرین تجربه کاری خود، قهرمانی دشمن را گزارش کرد.

به گفته گالوائو، او 53 بازی تیم ملی برزیل را در مدت 41 سال گزارش کرده است. در این تعداد بازی 93 گل به ثبت رسید و او راوی دو قهرمانی آخر سلسائو در امریکا و ژاپن بود. این گزارشگر معروف برزیلی که قطعا صدای جذاب او را بارها در کلیپ های مربوط به بازی های برزیل شنیده اید خود را راوی چهار نسل فوتبال کشور دانسته و در پایان احساسی دوران حرفه ای خود در حالی که پشت به ورزشگاه لوسیل اشک می ریخت گفت: 
– من فقط امروز اینجا هستم، چون احساس می کنم، کار خوب را انجام داده ام وگرنه اینجا نبودم البته هرکسی حق دارد مرا دوست نداشته باشد. اما خدا را شکر تعداد کسانی که من را دوست دارند بسیار بیشتر است.

نظر شما !!