رستاخیر ایتالیایی ها در اروپا: همه جام‌ها مال آنها!

به گزارش “ورزش سه”، برای اولین بار در تاریخ، 5 تیم ایتالیایی در نیمه نهایی اروپا حضور خواهند داشت. میلان، اینتر، یوونتوس، رم و فیورنتینا این گروه 5 تیمی را شامل می شوند.

شب گذشته میلان با تساوی 1-1 مقابل ناپولی تقابل تمام ایتالیایی یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ را با برتری 2-1 در مجموع به سود خود به پایان رساند تا حریف اینترمیلان در نیمه نهایی شود.

به این ترتیب یک پای فینال چمپیونزلیگ امسال قطعا ایتالیایی خواهد بود و تیم یاد شده از دل دربی شهر میلان خارج خواهد شد؛ جایی که به نظر می رسد شاگردان استفانو پیولی و سیمونه اینزاگی شانس برابری برای صعود داشته باشند که خود نوید دو دیدار هیجان انگیز را می دهد.

فوتبال ایتالیا علاوه بر دو نماینده در نیمه نهایی چمپیونزلیگ، دو نماینده هم در نیمه نهایی لیگ اروپا دارد. رم، یوونتوس به ترتیب با غلبه بر فاینورد، اسپورتینگ به جمع چهار تیم نهایی لیگ اروپا راه یافتند اما برخلاف جام قبلی قرار نیست باهم بازی کنند و این یعنی احتمال یک فینال تمام ایتالیایی در لیگ اروپا.

یوونتوس برای صعود به فینال باید از سد سویا بگذرد و رم هم در نیمه نهایی مقابل بایر لورکوزن به میدان خواهد رفت. فیورنتینا دیگر تیم ایتالیایی حاضر در نیمه نهایی یک جام اروپایی است. این تیم که با غلبه بر لخ پوزنان به نیمه نهایی لیگ کنفرانس راه یافت برای صعود به دیدار پایانی باید از سد بازل بگذرد.

در خوشبینانه ترین و رویایی ترین حالت ممکن این احتمال وجود دارد که هر سه جام باشگاهی اروپا با قهرمانی ایتالیایی ها به پایان برسد که یک اتفاق شگفت انگیز خواهد بود. در این صورت یکی از تیم های شهر میلان باید در فینال از سد برنده نیمه نهایی سیتی-رئال بگذرد و حداقل یکی از دو تیم رم و یووه یا هر دو به فینال لیگ اروپا راه یافته و این جام را به دست آوردند. در آن سو نیز فیورنتینا باید بعد از عبور از نیمه نهایی در فینال، برنده دیدار آلکمار و وستهم را شکست دهد.

نظر شما !!