رشد انفجاری ۴۰۰۰٪ یک میم کوین با توییت ایلان ماسک

سال اخیر بدون شک سال غلبه میم کوین‌ها بر بازار رمزارزها بوده است. علیرغم اینکه تنها چند روز تا پایان سال ۲۰۲۱ مانده، میم کوین دیگری رالی چشمگیر خود را آغاز کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، توکن BEP20 سانتا فلوکی (HOHOHO) بر بستر شبکه بایننس اسمارت چین، امروز رشدی ۳۹۴۴ درصدی را تجربه کرده است. البته در ادامه بخش قابل توجهی از این سود کاهش یافت.

اما داستان چه بود؟ رشد چشمگیر این توکن پس از آن رقم خورد که ایلان ماسک، مردی که همه آن را به طرفداری از دوج کوین می‌شناسیم تصویری از سگ شیبای خود که فلوکی نام دارد را منتشر کرد که در آن، لباس بابا نوئل پوشیده است. جالب است بدانید مدیرعامل تسلا در کپشن این تصویر عبارت « Floki Santa» را نوشته که شباهت زیادی با نام میم کوین سانتا فلوکی دارد.

سانتا فلوکی توسط تیمی از توسعه‌دهندگان ناشناس با نام Parabolic8 و با اهداف مرتبط با خیریه در بستر شبکه بایننس اسمارت چین راه‌اندازی شده است.

روی بد داستان میم کوین‌ها

بایننس اسمارت چین در اوایل سال جاری به دلیل کارمزدهای پایین محبوبیت زیادی را تجربه کرد اما به تدریج به بستری برای جولان دادن کلاهبرداران و هکرها تبدیل شد.

اواخر ماه اکتبر، درست پس از عرضه سریال بازی مرکب توسط نتفلیکس، توییتی با همین نام در بستر زنجیره هوشمند بایننس راه‌اندازی شد و توجه همه را به خود جلب کرد. اما کمی بعد توسعه‌دهندگان فرار را بر قرار ترجیح دادند و پول سرمایه‌گذاران به سرقت رفت.

افزایش قیمت میم کوین‌ها به واسطه توییت‌های ایلان ماسک در حالی رخ می‌دهد که قیمت بیت کوین و اتریوم و سایر رمز ارزهای برتر بازار، نسبت به روز قبل تغییرات چشمگیری را شاهد نبوده‌اند. در بین ۱۰۰ رمز ارز برتر از لحاظ ارزش بازار، ارز دیجیتال ROSE اوسیس نتورک با ۱۷٪ رشد همراه بوده است که بهترین عملکرد را به خود اختصاص داده است. ATOM کوین شبکه کازموس نیز رشدی ۱۳٪ را شاهد بوده است. رمز ارز MATIC شبکه پالیگان نیز با ۱۲٪ رشد به سقف جدید قیمت در ۲.۸۸ دلار دست یافته است و اکنون نیز به قیمت ۲.۸۳ دلار خرید و فروش می‌شود.

اگر به دستاوردهای دارایی‌ها در بازارهای مالی دیگر نیز نگاه کنیم خواهیم دید که بیت کوین با ۷۳٪ افزایش قیمت نسبت به ابتدای سال میلادی، رشد چشمگیری از خود به نمایش گذاشته است. شاخص SP 500 نیز در این مدت ۲۸٪ رشد داشته است و اگر بخواهیم با طلا و نقره نیز مقایسه‌ای داشته باشیم، این دو فلز گرانبها به ترتیب ۴.۷۳٪ و ۱۱.۷٪ نسبت به ابتدای سال میلادی ارزش خود را از دست داده‌اند.

سرمایه‌گذاران بزرگ همواره به افراد تازه وارد در حوزه‌های مالی توصیه می‌کنند که دانش خود را نسبت به شرایط بازار و عوامل فاندامنتال بالا ببرند. در حوزه رمز ارزها نیز این قضیه برقرار است. بررسی عوامل بنیادی هر پروژه دید مناسبی به کاربران ارزهای دیجیتال می‌دهد. هر کوینی ارزش سرمایه‌گذاری ندارد و هر دارایی برای ترید مناسب نیست.

وعده‌های سود یک شبه و رشد انفجاری میم کوین‌ها و شت کوین‌ها هیچ پایه و اساسی ندارد و به دلیل آنکه سود حاصل از آنها از جیب سایر سرمایه‌گذاران ناآگاه به دست می‌آید، طمع ورزیدن به سود این دسته از رمز ارزها اخلاقی نیست.

نظر شما !!