رفت و آمد در تمام محورهای مواصلاتی استان برقرار است

به گزارش خبرگزاری فرماندهی از سمنان، سرهنگ تقی کبیری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اعلام هشدار نارنجی از سوی هواشناسی تمام تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل برای مردم در محورها و راه‌های اصلی و فرعی استان سمنان اندیشیده شده است.

وی با اشاره به اینکه مأموران پلیس‌راه استان سمنان با همکاری عوامل راهداری در چهار گردنه استان سمنان برای اجرای طرح زمستانه مستقر هستند، خاطرنشان کرد: طرح زمستانی پلیس‌راه استان سمنان با حضور 440 تیم امدادی و عملیاتی تا پانزدهم اسفند 1400 اجرا می‌شود.

رئیس پلیس‌راه استان سمنان عنوان کرد: در این طرح، پلیس، هلال‌احمر، اورژانس، راهداری و آتش‌نشانی مشارکت دارند و تیم‌های عملیاتی وامدادی در همه جاده‌های استان سمنان بخصوص گردنه‌های برف‌گیر و کوهستانی آهوان، بشم، گونه سر و خوش ییلاق، شبانه‌روزی حضور دارند.

سرهنگ کبیری گفت: مردم باید هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرندو بر اساس شرایط تمامی نکات ایمنی را در حین رانندگی رعایت کنند که از جمله آنها پرهیز از سفر در ساعات شب و رانندگی در مناطق کوهستانی است.

وی گفت: از مردم درخواست داریم در صورت الزام به سفر رعایت فاصله طولی، نکات ایمنی وسیله نقلیه، به همراه داشتن زنجیر چرخ، سوخت کافی و وسایل گرمایشی و البسه گرم مطمئن را مدنظر داشته باشند.

رئیس پلیس‌راه استان سمنان تأکید کرد: رانندگان باید با پلیس همکاری لازم را داشته باشند و در صورتی که در مسیر با انسداد موقتی راه مواجه شدند در محل‌های تعیین شده اسکان داشته باشند تا وضعیت به حالت آبی و بی‌خطر بازگردد.

سرهنگ کبیری ادامه داد: مأموران پلیس‌راه در روزهای بارانی از تردد کشنده‌ها و تریلی‌هایی که بیش از پنج محور دارند، جلوگیری می‌کنند.

انتهای پیام/363/ش