رنگ‌هایی که تاریخ را عوض کردند
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین)، اثر «تاریخ رنگ‌ها» نوشته کلایو گیفورد و به ترجمه شهاب‌الدین عباسی به تازگی از سوی انتشارات نخستین برای کودکان‌و‌نوجوانان منتشر شده است.

کتاب دارای فصل‌های مشخصی است که هر فصل مربوط به طیف‌رنگی خاصی است که توضیح می‌دهد که رنگ‌ها در چه مکان‌هایی کاربرد دارند و چه معنا و مفهومی را یدک می‌کشند.

این کتاب خواننده را با رنگ‌هایی جدید آشنا می‌کند و اطلاعات ریز و درشتی در این زمینه به خواننده می‌دهد. مثلا در فصلی به گران‌ترین رنگ‌ها، نماد عشق، خشم، هیجان و نفرت اشاره می‌کند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:
«رنگ ساخته‌شده از سنگ‌های قیمتی
لاجوردی
سیر‌ترین و زنده‌ترین آبی‌ها (لاجوردی) را از سنگِ لاجوردِ پودر‌شده درست می‌کنند.
این سنگ نیمه‌قیمتی برای تزیین تابوت‌ها و نقاب‌های مرگ فراعنه‌ی مصر باستان نظیر شاه توتانخامون مورد استفاده قرار می‌گرفت.»

چاپ اول این کتاب در 64 صفحه مصور رنگی، شمارگان 1000 نسخه و با قیمت 30 هزار تومان راهی کتاب‌فروشی‌ها شد.

نظر شما !!