«رودابه کمالی» نویسنده کودک و نوجوان درگذشت

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فرماندهی رودابه کمالی، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در ۵۰سالگی درگذشت.

رودابه کمالی متولد سال ۱۳۵۰ در تهران بود که پس از مدتی مبارزه با بیماری سرطان از دنیا رفت. او با سروش نوجوان (۱۳۶۹ تا ۱۳۸۰)، «آفتابگردان»، فصل‌نامه‌ «انشاء و نویسندگی» و  «همشهری داستان» همکاری داشت. راه‌اندازی انتشارات مؤسسه منظومه‌ خرد نیز از جمله دیگر فعالیت‌های اوست. کمالی همچنین در سال ۱۳۸۰ برنده‌ جایزه‌ «رشد» شده بود.

«کارگاه انشا» (۹ جلد)، «قصه‌های مهرک و سبزک»، «اسبی که هیچ‌کس نمی‌دید» و «قصه‌های حیوانکی» از جمله کتاب‌های او هستند.

حسن احمدی از نویسندگان کشورمان درباره این اتفاق نوشت: منتظر خبر خوب شدن خانم کمالی بودم، تا وارد اینستا شدم ابتدا صفحه خانم طاهره ایبد عزیز را دیدم. حال رودابه را از او پرسیدم!…چگونه این رفتن را باور کنیم؟

وی ادامه داد: خانم کمالی نویسنده، روزنامه نگار، ویراستار و معلم بزرگی بود. از نوجوانی در مجله سروش با ما همکار شد و خوب درخشید. خلاق بود، توانمد، خوش اخلاق و مهربان…

بر اساس این گزارش، انجمن نویسندگان کودک و نوجوان با اعلام این خبر نوشت: درگذشت نویسنده و ویراستار گرانقدر، زنده‌یاد رودابه کمالی را به اهالی فرهنگ و ادب سرزمین‌مان و اعضای محترم انجمن نویسندگان کودک و نوجوان تسلیت می‌گوییم و از خداوند بزرگ برای همگان، به ویژه خانواده بزرگوار این نویسنده و محقق گرانمایه صبر و شکیبایی آرزومندیم.

انتهای پیام/