روزهای خونین افغانستان؛ 2566 غیرنظامی در 4 ماه گذشته کشته شدند

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین وزارت دولت افغانستان در امور صلح اعلام کرد که در چهار ماه نخست سال جاری (۱۴۰۰)، دوهزار و ۵۶۶ غیرنظامی در نتیجه‌ حملات گروه طالبان کشته شده‌اند.

سیدعبدالله هاشمی، رییس نظارت بر کاهش خشونت و آتش‌بس وزارت دولت افغانستان در امور صلح امروز (پنج‌شنبه، ۷ مرداد) در یک نشست خبری در کابل گفت که این تعداد غیرنظامیان در نتیجه‌ ۹۳ حمله‌ انتحاری، ۶۵۰ حمله‌ راکتی، یک‌هزار و ۶۷۵ مورد انفجار مین، ۸۴۴  مورد ترور و کشتار هدفمند و ۶۲۳ مورد درگیری‌های زمینی توسط طالبان کشته شده‌اند.

هاشمی افزود که کشته‌شدگان در این حملات طالبان شامل یک‌هزار و ۴۴۶ مرد، ۶۵۰ زن و ۹۲۵ کودک می‌شوند.

همچنین به گفته‌ او، در نتیجه‌ این تعداد حملات طالبان، سه‌هزار و ۲۱ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند. این افراد شامل یک‌هزار و ۸۵۰ مرد، ۲۹۰ زن و ۵۸۸ کودک هستند.

رییس نظارت بر کاهش خشونت و آتش‌بس وزارت دولت افغانستان در امور صلح گفت که طالبان در این حملات‌ شماری از تأسیسات عام‌المنفعه و دولتی را هم به آتش کشیده‌اند. او افزود که حملات طالبان اکنون سبب شده است تا ۶۲۱ مدرسه تعطیل شود و ۴۲ درصد دانش‌آموزان از آموزش محروم شوند.

از سویی دیگر نیز، سیدعبدالله هاشمی گفت که طالبان به‌صورت میانگین، در هر ماه ۳۵ درصد حملات‌شان را افزایش داده‌اند.

در همین حال، او افزود که همزمان با افزایش حملات طالبان، تلفات سنگینی هم بر این گروه وارد شده است. براساس اعلام وزارت دولت افغانستان در امور صلح، در چهار ماه گذشته (حمل، ثور، جوزا و سرطان) ۲۴ هزار و ۶۰۹ عضو طالبان کشته و یا زخمی شده‌اند.

گروه طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته است.

انتهای پیام/ ر


نظر شما !!