روز سبز بازار رمز ارزها؛ آیا شورت اسکوییز بیت کوین در حال شکل‌گیری است؟

رمز ارزها روز سه‌‌شنبه را سبز آغاز کرده‌اند. بیت کوین بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار پس از آنکه روز دوشنبه به پایین‌تر از سطح ۴۶۰۰۰ دلار وارد شد، اکنون به بالاتر از ۴۸،۵۰۰ دلار جهش یافته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌گپ، ویل کلمنته (Will Clemente) تحلیل‌گر مطرح بازار در توییتر اذعان داشت که شورت اسکوییز بیت کوین در حال شکل‌گیری است. شورت اسکوییز را می‌توان به عنوان افزایش قیمت ناگهانی تعریف کرد؛ هنگامی که فشار مواضع استقراضی رخ می‌دهد، بسیاری از فروشندگان استقراضی در دام می‌افتند و سریعا در صدد این بر می‌آیند که از وضعیت معاملاتی خود خارج شوند. به عبارتی آنها مجبور به بستن موقعیت‌های Short می‌شوند که به افزایش قیمت کمک می‌کند.

حال برای بیت کوین این اتفاق در حال رخ دادن است. البته سیگنال واضح‌تری از شورت اسکویز برای بیت کوین این است که نرخ فاندینگ ریت نیز منفی باشد که در حال حاضر این امر مقرر نشده است.

در زمان نگارش این خبر قیمت بیت کوین در سطح ۴۸،۶۵۱ دلار قرار دارد. در ۲۴ ساعت گذشته آوالانچ با ۱۲٪ و IOTX با ۱۰٪ افزایش قیمت بیشترین رشد را تجربه کرده‌اند.

در همین مدت لونا (LUNA) رمز ارز بومی شبکه ترا بار دیگر رکورد قیمت خود را شکست و تا سقف ۸۳.۸۱ دلار بالا رفت و اکنون به قیمت ۸۱.۷ دلار خرید و فروش می‌شود.

لونا تنها ارزی نیست که رکورد جدیدی ثبت کرده است. ارز دیجیتال ANY پروتکل انی سواپ نیز تا اوج ۲۷.۶۱ دلار صعود کرده است. همچنین توکن JEWEL که در بازی بلاکچینی دیفای کینگ‌دمز (DeFi Kingdoms) به عنوان راهی برای خرید شخصیت‌های بازی استفاده می‌شود ساعاتی پیش تا سقف ۱۳.۱۶ دلار اوج گرفت.

نظر شما !!