روند نزولی کرونا در سیستان و بلوچستان/ دومین بخش کرونا در زاهدان تعطیل شد

سیدمحمد هاشمی شهری در گفت‌وگو با خبرنگار فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین در زاهدان در تشریح گزارش آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: نزدیک 10 روز است که بیماری کرونا در استان سیستان و بلوچستان سیر نزولی به خود گرفته است، هرچند که این وضعیت می‌تواند بسیار شکننده باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: تعداد بیماران بستری، سرپایی و فوت شده در سطح استان  خوشبختانه کاهش قابل توجهی داشته است.

وی خاطرنشان کرد:  به دلیل کاهش ورودی بیماران به بیمارستان «خاتم الانبیاء(ص)» زاهدان دومین بخش کرونا در این بیمارستان نیز تعطیل شده است. کرونا در مرکز استان سیستان و بلوچستان روند نزولی به خود گرفته و شاهد کاهش موارد بستری هستیم.

هاشمی شهری گفت: با کاهش ورودی بیماران به بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) دومین بخش اختصاص داده شده به کرونا در این بیمارستان با ظرفیت 21 تخت تعطیل شد. کل تخت فعال عادی و ویژه این بیمارستان 276 عدد و تعداد  تخت سرپایی، عادی و ویژه اختصاص یافته به کرونا 85 تخت است. هم‌اکنون 63 تخت که برای بیماران کرونایی در این بیمارستان در نظر گرفته شده خالی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خاطرنشان کرد:  به مردم توصیه می‌کنیم دستورالعمل‌های بهداشتی را همچنان رعایت کنند و افرادی که در گروه‌های هدف واکسیناسیون هستند و تاکنون به تزریق واکسن اقدام نکرده‌اند، هرچه سریعتر برای تلقیح واکسن اقدام کنند.

1016 مبتلای جدید به کرونا شناسایی شد

هاشمی شهری اظهار داشت: بر اساس آمار آزمایشگاهی تا صبح امروز با شناسایی 1016 مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان، شمار مبتلایان سیستان و بلوچستان به 94 هزار و 754 نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با 18 مورد فوتی جدید طی 24 ساعت گذشته، تاکنون در مجموع دو هزار و 205 نفر از مردم استانی که به کرونا مبتلا بوده‌اند با وجود دریافت خدمات درمانی استاندارد در مراکز بهداشتی و درمانی سطح استان جان خود را از دست داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 840 بیمار حاد تنفسی و 314 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که بیشترین تعداد در میان سه محدوده دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان، زابل و ایرانشهر مربوط به محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.

انتهای پیام/392/س

نظر شما !!