رونمایی “تسلا” از شمایل “ربات کارگر”

به گزارش فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین و به نقل از آی‌ای، “ایلان ماسک” در رویداد سالیانه “تسلا” به نام “AI Day” اعلام کرد که این شرکت در حال کار بر روی نمونه اولیه یک ربات انسان‌نما به نام “تسلا بات” است که امیدوار است روزی جایگزین کارگران انسانی شود.

“ماسک” در این رویداد که به عنوان یک ابزار استخدامی برای مهندسان هوش مصنوعی برگزار می‌شود، سخنرانی کرد و گفت که “تسلا” اساساً به لطف تمام کارهایی که با هوش مصنوعی و خودروهای خودران انجام می‌دهد، در حال تبدیل شدن به یک شرکت رباتیک است، زیرا رانندگی کاملا خودکار چیزی جز یک ربات روی چهار چرخ نیست.

این که آیا “ماسک” و “تسلا” در مورد ورود به حوزه ربات‌های انسان‌نما جدی هستند یا خیر، هنوز یک سوال است. ربات‌های انسان‌نما با انواع و اقسام چالش‌هایی دست و پنجه نرم می‌کنند که ربات‌های چرخ‌دار با آنها مواجه نیستند، بنابراین شاید بهتر باشد توسعه ربات‌های انسان‌نما را به شرکت مشهور “بوستون داینامیکس”(Boston Dynamics) بسپاریم.

با این حال، این رویداد به گونه‌ای طراحی شده بود که محققان و مهندسان هوش مصنوعی را ترغیب کند تا برای “تسلا” کار کنند، بنابراین وسوسه کردن آنها با چشم انداز توسعه یک ربات انسان‌نما ممکن است باعث شود که تعدادی از مهندسان که در غیر اینصورت وارد همکاری با این شرکت نمی‌شدند، برای “تسلا” کار کنند.

“ماسک” چند سالی هست که به فکر ساخت و توسعه ربات‌های مختلفی است که جایگزین کارگران انسانی در بخش‌های مختلف شوند.

ضمن اینکه “تسلا” شرکتی است که با اتهامات رفتارهای نامناسب با کارگران خود از جمله اخراج صدها کارگر یک کارخانه و مشکلات اتحادیه‌ای مورد انتقاد قرار گرفته است.

بنابراین در حالی که “ماسک” همیشه با اتحادیه کارگران مشکل داشته است، آیا ساخت “تسلا بات” به این معنی است که وی در حال ایجاد یک ارتش کارگری از ربات‌ها است؟ در پاسخ باید گفت بله، این دقیقاً همان چیزی است که او می‌خواهد و می‌گوید این کار به نفع بشریت است.

انتهای پیام

نظر شما !!