روی کیلیان فشار زیادی بود/ رئیس جمهور یک کشور نباید بگوید بمان و به رئال نرو!

به گزارش “ورزش سه” چند هفته پس از تمدید قرارداد کیلیان امباپه با باشگاه پاری سن ژرمن و عدم  انتقالش به رئال مادرید بود که رئیس‌جمهور فرانسه تایید کرد که به ستاره فرانسوی توصیه کرده بود در پاریس بماند.
امانوئل مکرون پیرامون توصیه‌اش به کیلیان در مورد ماندن در باشگاه فرانسوی گفت:«من فقط به روشی کاملا غیر رسمی به او توصیه کردم که در فرانسه بماند. من معتقدم که مسئولیت من به عنوان رئیس جمهور، دفاع از کشور است.»
نکته‌ی جالبی که نشان می‌دهد اهمیت حضور این فوق ستاره در جمع پاریسی ها به حدی بالا بوده که حتی رئیس جمهور این کشور شخصا از امباپه درخواست کرده تا در این تیم باقی بماند.

خسه، بازیکن سابق رئال، که در پی اس جی با امباپه هم تیمی بود، معتقد است رئیس جمهور فرانسه نباید در مساله ای مثل نقل و انتقال یک بازیکن دخالت می کرد:«هر بازیکنی در تصمیم گیری آزاد است و معتقدم کسی از بیرون نباید در تصمیم مهمی مثل جدایی از یک باشگاه دخالت کند. من امباپه را خوب می شناسم و او چند بار به من گفته بود که رویایش بازی برای رئال است اما در نهایت فشارهای سیاسی شدیدی روی او وجود داشت. درک نمی کنم چرا یک رئیس جمهور باید به یک فوتبالیست بگوید که نباید به باشگاهی دیگر برود و ماندنی شود. کیلیان بازیکنی حرفه ای است و باید او را در انتخاب تیم آزاد می گذاشتند.»

نظر شما !!