زاکانی: بازگشایی کامل خط ۵ مترو تا ۲ ساعت دیگر/ کمیسیون سوانح علت حادثه را اعلام می‌کند

 علیرضا زاکانی شهردار تهران، در آیین بهره برداری از ایستگاه تقاطعی توحید در خط ۷ متروی تهران، گفت: مهم است که با وجود معضلات تهران آینده درخشانی را به تصویر بکشیم و جهاد همگانی برای رسیدن به این آینده درخشان داشته باشیم.

به گزارش فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین وی با اشاره به اینکه برای سال ۱۴۲۰ ترکیب مسافرت در شهر و حمل پیش بینی شده که سهم بیش از ۳۰ درصدی با مترو است، گفت: اگر خطوط ۱۱ گانه مترو فعال شود، ۱۰میلیون سهم مترو از حمل و نقل خواهد بود.

وی افزود: این برنامه ها در زمانی نوشته شده که شرایط امروز حاکم نبود.

زاکانی از وجود ۱۰ شرکت توانمند حوزه مترو سخن گفت و ابراز داشت:  ما در این حوزه پیشرفت داشته ایم و جایگاه ممتازی را کسب کرده ایم.

به گفته شهردار تهران ۱۵۳ کیلومتر باقیمانده و ۱۳۷ ایستگاه طراحی شده و ایستگاههای باقیمانده خطوط ۷ گانه، امکانی را فراهم می کند که هرچقدر سرعت توسعه مترو را افزایش دهیم و زمان ۲۰ سال را کم کنیم می توانیم شرایط مطلوبی را برای زیست در تهران ایجاد کنیم.

وی گفت: اگر مترو به توان ۱۰ میلیون حمل و نقل برسد و در حوزه هوشمندسازی به کاهش سفرها برسیم، سهم مترو از ۳۳ درصد هم افزایش بیشتری خواهد داشت و امکانی را فراهم می کند که حوزه حمل و نقلی روی زمین به حداقل برسد.

شهردار تهران گفت: تهران از نظر موقعیت جغرافیایی شرایط ممتازی دارد و با کمی نوسانات جوی هوا مطلوب می‌شود، اما شلوغی و ترافیک،  زیست تهران را سخت کرده است.

وی با تاکید بر اینکه حمل و نقل عمومی برای ما مسجل است، که بخش مترو و اتوبوس و تاکسی نیازهای خاص خودشان را دارند اما سهم مترو ویژه و ممتاز است، افزود: گرچه تاسیسات  مترو گران است، اما میزان خدمت آنرا تبدیل به بهترین جای سرمایه گذاری کرده استو باید جوری برنامه ریزی می کنیم که فاصله ۲۰ ساله تکمیل مترو را کاهش دهیم.

زاکانی اظهار داشت: ۷ خط مترو نیازمند ۱۵۰۰ واگن اضافه است که در ظرفیت ۱۰۰ درصدی ارایه خدمت کند،  و در ۴ خط باقیمانده باید با امکانات جدید شروع به کار کنیم.

وی با اشاره به اینکه  اساس کار ما برای رسیدن به این اهداف، سقف ۶ سال است که با مشارکت مردم و ایجاد ظرفیت های مترو و پیرامون آن به آن دست یابیم. 

شهردار تهران گفت: در بخش اتوبوس و تاکسی بر نوسازی و بازسازی تاکید داریم تا پایان سال با خرید دستگاههای اتوبوس، تا مشکل بخش عمده‌ای از حمل و نقلی تهران را حل کنیم.

نظر شما !!