سئو ویدیو | 5 تکنیک بهینه سازی ویدیو سایت

مجتبی پورموسوی

مدت زمان
مطالعه این
مقاله
3 دقیقه

سئو ویدیو,سئو ویدیو در وردپرس,سئویوتیوب 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشینسئو

میلیون ها نفر از کاربران اینترنت به دنبال محتوای ویدیویی هستند و این رقم هر روز در حال افزایش است. به زبان ساده می توان گفت: محتوای ویدیویی معدن طلاست! شما با یک استراتژی درست برای محتوای وب سایت و با سئو ویدیو می توانید سیل کاربران را به سمت وب سایت خود سرازیر کنید.

سئو کلیپ ها برای بازاریابی اینترنتی شما باید جزئی از اولویت های کاری شما باشد. حتی برخی از تکنیک های خاص برای این موضوع وجود دارد که می توانید راجع به آن ها مطالعه کنید و آن ها را به کار گیرید؛ مانند سئو یوتیوب که به تبع آن ویدیوهای وب سایت شما می توانند در گوگل رنک و رتبه بالایی بگیرند.

سئو ویدیو چیست؟

سئو فیلم یا حتی سئو ویدیو در وردپرس با سئو برای موتورهای جست و جو متفاوت است. یوتیوب که دومین موتور جست و جو پرکاربرد پس از گوگل است نیز قوانین جست و جو، کلمات کلیدی و اهداف خودش را دارد. شما با لینک کردن ویدیو های وب سایت خود از طریق یوتیوب قادر به افزایش رتبه وب سایتتان خواهید بود.

باید در نظر بگیرید که قصد از جست و جو ویدیو در یوتیوب بسیار متفاوت است و در نتیجه باید کلمات کلیدی متفاوتی را نسبت به گوگل در نظر بگیرید. به عنوان مثال در یوتیوب جست و جوها به قصد تراکنش و خرید محصولی صورت نمی گیرد؛ بلکه بیشتر به قصد مشاهده آموزش است که جست جویی اتفاق می افتد.

اغلب افراد در یوتیوب نمی خواهند بدانند که کجا اجاق گاز می فروشند! بلکه می خواهند بدانند که چطور پخت و پز سریع و بی دردسری را برای غذاهایشان تجربه کنند.

درکنار این موارد و نمایش ویدیو اصلی، یوتیوب فیلم های مشابه ای را نمایش می دهد که بر اساس قصد شما از تماشای ویدیوی اصلی این ویدیوها انتخاب می شوند. این چنین است که می توانید در کلمات کلیدی اصلی خود جایگاه ویژه، رتبه ای خوب و با ماندگاری بالا کسب کنید.

سئو فیلم و سئو ویدیو در وردپرس یک کار تخصصی است؛ که صرفا نمی توان آن را با جا به جایی کردن و استفاده کلمات کلیدی میان گوگل و یوتیوب تامین کرد.

سئو ویدیو,سئو ویدیو در وردپرس,سئویوتیوب

۵ تا از بهترین روش های سئو ویدیو

کاور اولیه ویدیو شما باید جذاب و گیرا باشد

دقیقا مانند متا دیسکریپشن محتوای شما در SERP گوگل، باید کاور اولیه ویدیو خود را جذاب و گیرا انتخاب کنید. چراکه اولین چیزی که ذهن بیننده ویدیو را به خود جذب می کند همان کاور ویدیو است.

اگر تصویری را به عنوان کاور ویدیو خود انتخاب نکنید؛ خود youtube تصویری را بر می گزیند که ممکن است نامناسب و به اصطلاح تصویر بد چشمی باشد.

تصویر کاور ویدیو شما باید مرتبط و زیبا باشد. همچنین در مورد ویدیو شما توضیحاتی را به صورت بصری اعلام کند. در غیر این صورت بر برند شما تاثیر منفی خواهد گذاشت.

تگ عنوان شما باید مرتبط با ویدیو باشد

برای هدف جستجو و تگ عنوان ویدیو باید بگوییم، افراد روی ویدیویی کلیک می کنند که با عنوان و آنچه آن ها جستجو می کنند مطابقت داشته باشد. اگر آن ها روی ویدیوی شما کلیک کنند، ولی هدف جستجوی آن ها برآورده نشود، آن ها از ویدیو شما خارج می شوند و به جست و جوی خود برای پیدا کردن پاسخ مناسب ادامه می دهند. Google و Youtube متوجه این موضوع می شوند؛ بنابراین ممکن است در رتبه بندی خود افت داشته باشید.

همچنین اگر عنوان وکلمات کلیدی به عنوان طعمه استفاده کنید؛ گوگل پس از مدتی وب سایت شما را جریمه و از لیست نتایج خود حذف می کند.

شرح خلاصه توضیحات ویدیو به صورت متنی

توضیحات ویدیوی شما تقریباً شبیه توضیحات متا است. آنها باید نسبتاً کوتاه و در عین حال دارای برخی کلمات کلیدی باشند.

کلمات کلیدی را زیادی در توضیحات وارد نکنید و افراد را با استفاده از توصیف غلط فریب ندهید. در صورت اینکار باید منتظر جریمه و اعمال مجازات باشید.

ربات های گوگل توضیحات ویدیوی شما را جستجو می کنند، بنابراین مطمئن شوید که وقتی بیننده محتوای شما را جستجو می کند، آنچه را که کاربر می خواهد دقیقا ارائه می دهید.

سئو ویدیو,سئو ویدیو در وردپرس,سئویوتیوب

فیلم خود را به طور مناسب تگ کنید

برچسب های ویدئو به دسته بندی ویدیوی شما کمک می کنند. هنگامی که با عنوان و توضیحات ترکیب می شوند، می توانند برای سئو ویدیو شما در وردپرس یا در هر حالت و CMS دیگری مفید باشند.

برچسب و تگ های ویدیو به گوگل کمک می کنند تا در دسته بندی و فهم ویدیو شما راه آن آسانتر شود.

برای افزودن برچسب به ویدیوی خود در یوتیوب:

  • وارد Youtube Studio خود شوید.
  • در منوی کناری سمت راست ، CONTENT را انتخاب کنید و ویدیویی را که می خواهید به آن برچسب اضافه کنید انتخاب کنید.
  • برچسب های خود را اضافه کنید.

این کار را می توانید از طریق موبایل نیز انجام دهید.

رونوشت فیلم خود را بنویسید

رونویسی ویدئوی شما احتمالاً بهترین نکته ای است که می توانیم به شما بدهیم تا SEO ویدیوی خود را افزایش دهید. رونوشت ها متنی هستند که در زیرنویس های ویدیوی شما ظاهر می شود. همچنین می توانند در نظرات زیر ویدئو نشان داده شوند.

به طور طبیعی شما در مورد موضوع اصلی صحبت خواهید کرد؛ موضوعی که راجع به آن تحقیق شده است و شامل کلمات کلیدی است.

سئو ویدیو,سئو ویدیو در وردپرس,سئویوتیوب

مزایا:

  • Google متن رونوشت را برای رتبه بندی SEO جستجو می کند.
  • به افرادی که مشکل شنوایی دارند این امکان را می دهد که محتوای ویدیویی شما را نیز دنبال کنند.
  • اگر متن را در قسمت توضیحات یا نظرات وارد کرده اید، می توانید نشانگرهای زمانی را به نکات اصلی اضافه کنید.

این مقاله ادامه دارد…

مطالب زیر را حتما بخوانید

یک نظر در مورد مقاله “ سئو ویدیو | 5 تکنیک بهینه سازی ویدیو سایت
  1. نکات خوبی گفته شده بود درباره سئو ویدئو و میتونه خیلی جامع تر از این هم بشه ولی در کل خیلی خوب و عالی بود!

دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود

نظر شما !!