سطح مسابقات داخل سالن بسیار پایین بود/ کارشناس دوومیدانی: پول مهم است، ولی همه چیز نیست

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از تسنیم، هادی سپهرزاد درباره سطح مسابقات دوومیدانی داخل سالن باشگاه‌های کشور که طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه برگزار شد، اظهار داشت: سطح مسابقات که بسیار پایین بود و رکوردهای خوبی هم به ثبت نرسید، عوامل زیادی در بروز این وضعیت مؤثر هستند که می‌توانند به خداحافظی برخی از نامداران دوومیدانی، غیبت چند چهره سرشناس همچون حسن تفتیان، آسیب‌دیدگی برخی نفرات و… اشاره کرد، همچنین عملکرد فنی فدراسیون طی دو سال اخیر نیز در رقم خوردن این شرایط بی‌تأثیر نبوده است، به هر حال همه این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا این وضعیت پیش بیاید.

وی با اشاره به رکوردهای در نظر گرفته‌شده برای حضور در مسابقات قهرمانی داخل سالن آسیا گفت: فدراسیون برای هر ماده رکوردی را اعلام کرد تا هر ورزشکاری که آن را ثبت کند، به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شود، به‌نظرم این رکوردها معقول بود. اگر این رکوردها را با رکوردهای سال گذشته که اعلام شده بود، مقایسه کنیم، می‌بینیم که بهتر و معقول‌تر بوده است، از نظر من این رکوردها کیفی و حمایتی بود؛ نه سخت و نه آسان.

سپهرزاد در پاسخ به این سؤال که “آیا با این رکوردها می‌توان به عملکرد خوب دوومیدانی‌کاران در مسابقات قهرمانی آسیا امیدوار بود یا نه؟” گفت: شاید خیلی نمی‌توان انتظار داشت، اما اگر سطح مسابقات بالا باشد، این مسئله می‌تواند در عملکرد ورزشکاران ایران نیز تأثیر بگذارد.

این مربی دوومیدانی درباره انتقادهای اخیر رئیس فدراسیون دوومیدانی نسبت به عدم تخصیص بودجه مناسب به این رشته عنوان کرد: پول خیلی مهم است؛ چون برگزاری اردوها، تغذیه، اسکان و حتی مربیان ورزشکاران تأثیر می‌گذارد. در گذشته مربیان خارجی به ایران می‌آمدند و حتی مربیان داخلی هم حقوق می‌گرفتند؛ شرایطی که خیلی شاهد آن نیستیم، همچنین یکی از مشکلات این رشته عدم برگزاری اردوهای منظم است.

وی در پایان گفت: پول تأثیر زیادی دارد، اما همه چیز نیست، در واقع مهمترین مسئله «احترام» است که با حضور خزایی دبیر فدراسیون در حال بازگشت است. قطعاً اگر تنش‌ها از دوومیدانی دور شود، خیلی از مربیان شاید بدون پول هم کار کنند و ورزشکاران در شرایطی ساده‌تر به تمرین بپردازند، اما وقتی احترام و آرامش نباشد و تنش حاکم شود، نمی‌توان خیلی انتظار شرایط خوب را داشت.

نظر شما !!