سفر هیاتی به ریاست هادی العامری به نجف برای دیدار با مقتدی صدر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، هیاتی از سوی چارچوب هماهنگی گروه‌های شیعی به ریاست هادی العامری عازم نجف شد.

یک منبع آگاه به المعلومه گفت: هیئتی از چارچوب هماهنگی گروه‌های شیعی به ریاست هادی العامری برای دیدار با مقتدی صدر رهبر جریان صدر عازم نجف شده است.

این منبع افزود: طرفین قرار است که درباره پاره‌ای از موضوعات به گفتگو بپردازند.

از سوی دیگر «وائل الرکابی» عضو ائتلاف دولت قانون عراق گفت که شکل گیری فراکسیون بزرگ شیعی منوط به توافق سیاسی میان هیئت هماهنگی گروه‌های شیعی و جریان صدر در حنانه نجف اشرف است.

وی افزود: مذاکراتی میان هیئت هماهنگی و جریان صدر پس از دعوت مقتدی صدر برای حضور هیئتی از چارچوب هماهنگی در حنانه در کار است و این پس از سفر رهبر جریان صدر به بغداد و دیدار با رهبران هیئت هماهنگی گروه‌های شیعی رخ می‌دهد.

الرکابی تاکید کرد: مذاکرات حنانه تکمیل کننده مذاکراتی است که در بغداد انجام شد تا درباره دولت جدید توافق حاصل شود و دیدگاه میان هیئت هماهنگی و جریان صدر یکی شود.

وی تصریح کرد: هیئت هماهنگی گروه‌های شیعی بر دولت توافق تاکید دارد و هیچ طرفی امکان تشکیل دولت اکثریت را ندارد. ایده ائتلاف بندی برای تشکیل فراکسیون بزرگ پارلمانی در راستای ممانعت از بن بست سیاسی رخ می‌دهد.

الرکابی در پایان اعلام کرد: احتمال می‌رود که فراکسیون بزرگ میان هیئت هماهنگی و جریان صدر تشکیل شود تا بیت شیعی فراکسیون واحدی را شکل دهد و به سمت تشکیل دولت جدید حرکت کند.

قبل از آن هم اعلام شده بود که در نشستی که رهبران هیات هماهنگی در منزل «همام حمودی»، برگزار کردند.

حاضران در این نشست همچنین بر سر تشکیل هیئتی شامل «هادی العامری»، «فالح الفیاض» و «قیس الخزعلی» برای انجام دیداری با «سید مقتدی صدر» تواقق کردند.

دادگاه عالی فدرال عراق نتایج نهایی انتخابات پارلمانی اخیر این کشور را تایید کرده است.

انتهای پیام/

نظر شما !!