سوریه: فرانسه دست از حمایت از تروریست‌ها و تجزیه‌طلبان بردارد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، وزارت خارجه سوریه از فرانسه خواست به جای طرح ادعاهای دروغین، دست از حمایت از تروریسم و جدایی طلبان در سوریه بردارد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) شنبه شب به نقل از منبعی در وزارت امور خارجه سوریه گزارش داد: «رژیم فرانسه همچنان از تروریست‌ها و جدایی طلبان در سوریه حمایت مادی و رسانه‌ای می‌کند که در تضاد با همه قطعنامه‌های شورای امنیت است که خواهان حفظ وحدت و یکپارچگی سرزمینی و مردم سوریه و استقلال و  حاکمیت این کشور است».

وزارت خارجه سوریه تأکید کرد: «سوریه تماماً اداعاهای دروغینی را که در بیانیه‌ای دیروز وزارت امور خارجه فرانسه درباره اوضاع در سوریه منتشر شده، رد می‌کند؛ چرا که این بیانیه بر اساس دروغ، نفاق و حمایت از تروریسم صادر شده است».

منبع مذکور در وزارت خارجه سوریه همچنین تأکید کرد که این کشور بیش از همه به فکر مردم و ثبات در سوریه است و از هرگونه فرصتی برای گفت‌وگو و مصالحه استقبال می‌کند.

وزارت خارجه فرانسه دیروز در بیانیه‌ای در واکنش به عملیات ارتش سوریه در ریف درعا (جنوب)، این عملیات ضد تروریستی را «حمله خونین» دانست و گفت که تراژدی این کشور عربی صرفا با فرایند سیاسی فراگیر بر اساس قطعنامه 2254 تمام می‌شود.

طی دو روز اخیر، عناصر مسلح در درعا با زیر پا گذاشتن توافق خود با ارتش سوریه اقدام به حمله به مواضع و مراکز ایست و بازرسی ارتش کرده و خمپاره‌هایی به مناطق اطراف شلیک کردند. این منطقه چند سال پیش در جریان عملیات پاکسازی ارتش بنا به توافق مصالحه، در دست مخالفان و معارضان ماند مشروط به اینکه آتش بس رعایت شده و سلاح‌ها تحویل دولت شود که مخالفان از این اجرای این شروط استنکاف کردند.

در سایه تداوم کارشکنی‌های مخالفان و افراد مسلح که به تشدید تنش در این منطقه منجر شده، وزارت کشور اردن امشب اعلام کرد که گذرگاه «جابر نصیب» در مرز خود با سوریه را می‌بند. امان گفته که این تصمیم را بنا به شرایط امنیتی در آن طرف مرز یعنی سوریه گرفته است.

انتهای پیام/

نظر شما !!