سیستان و بلوچستان، رتبه اول تولد فرزند در ایران

مدیرکل ثبت‌ احوال سیستان و بلوچستان گفت: این استان از نظر نرخ ثبت ولادت با ۲۷.۹ در هزار، رتبه اول در کشور را دارد و از نظر تعداد ولادت ثبت شده پس از استان‌های تهران و خراسان رضوی رتبه سوم کشور را از آن خود کرده است.

رضا راحت دهمرده روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بر اساس آمارهای جمع‌آوری‌شده از ادارات ثبت‌احوال سیستان و بلوچستان در سال ۱۴۰۱ تعداد ۸۹ هزار و ۹۴۰ واقعه ولادت در استان به ثبت رسید که این آمار نشان‌دهنده رشد ۳.۸ درصدی ولادت نسبت به مدت مشابه سال قبل تر را دارد.

وی افزود: از تعداد ولادت ثبت شده در سیستان و بلوچستان ۴۵ هزار و ۹۱۷ واقعه پسر و ۴۴۰ هزار و ۲۳ واقعه دختر به ثبت رسیده که به طور میانگین در هر شبانه‌روز حدود ۲۴۶ واقعه ولادت و در هر ساعت حدود ۱۰ نوزاد به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان با اشاره به رتبه اول جوانی جمعیت در این استان گفت: بیشترین ولادت‌های ثبت شده در استان مربوط به گروه مادران ۲۰ تا ۲۹ سال و پدران ۲۵ تا ۳۴ سال است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته تعداد ۱۴ هزار و ۶۱ واقعه فوت در سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده که از این تعداد هشت هزار و ۴۵ واقعه وفات مردان و ۶ هزار و ۱۶ واقعه زنان بوده است.

نظر شما !!