شبکه PBN چیست؟

مجتبی پورموسوی

مدت زمان
مطالعه این
مقاله
3 دقیقه

آموزش سئو,اموزش سئو,تولید محتوا 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشینسئو

یک سوالی که برای سئوکاران تازه کار خیلی ایجاد می شود این است که شبکه PBN چیست؟ در این خصوص ما توضیحاتی را در ادامه به شما خواهیم داد تا بیشتر با نکات مهم شبکه PBN آشنا شوید. اگر می خواهید میزان بازدید ارگانیک وب سایت خود را افزایش دهید، نمی توانید از اهمیت ایجاد لینک چشم پوشی کنید. گوگل در سال 2016 تأیید کرد که بک لینک ها در کنار محتوا و الگوریتم RankBrain یکی از سه فاکتور برتر رتبه بندی هستند.

ایجاد لینک ها یک تاکتیک و تکنیک مهم در SEO است. لینک های معتبر، مجاز و صحیح در رشد رنکینگ وبسایت شما و افزایش بازدید ارگانیک وبسایتتان نقش اساسی را ایفا می کنند. باید بدانید گرفتن بک لینک کار چندان ساده ای نیست؛ البته چنانچه شما بک لینک را مطابق ضوابط گوگل دریافت کنید!

خیلی از سئوکاران برای دریافت بک لینک و به طبع آن افزایش بازدید ارگانیک از وب سایت از دستورالعمل هایی خلاف ضوابط گوگل استفاده می کنند. یکی از آن اعمالی که آن ها انجام می دهند، ایجاد شبکه PBN است. برای اینکه متوجه شوید شبکه PBN چیست؛ حتما در ادامه با ما همراه شوید.

آموزش سئو,اموزش سئو,تولید محتوا

Private Blog Networks یا همان شبکه PBN چیست؟

شبکه PBN، شبکه ای از وب سایت ها است که در آن ها تعداد زیادی لینک بی کیفیت به سایت های دیگر داده اند. این شبکه همان طور که احتمالا حدس می زنید، برای دست کاری رتبه بندی وب سایت های موتور جستجو ایجاد می شود.

سئوکاران از شبکه PBN به عنوان روشی بهره می برند که کاملا بر روی آن تسلط داشته باشند. به این معنا که در روش های کلاه سفید ساخت بک لینک، افراد شخص ثالث هستند که بر ساخت بک لینک ها تسلط و کنترل دارند. در نتیجه خود شخص سئوکار مستقیما توانایی کنترل لینک ها را در این روش ها دارا نیست.

بنابر همین دلایلی که خدمت شما عرض کردیم PBN ها اغلب بر روی وب سایت هایی با دامنه های منقضی شده ساخته می شوند که قبلا دارای یک سری بک لینک هایی بودند و گوگل آن دامنه را یک دامنه خوب تلقی می کند. در نتیجه با خریداری اینگونه دامنه ها و پیوستن آن به شبکه PBN این روند ادامه پیدا می کند. معمولا هم محتوای جدیدی به این دامنه ها اضافه می کنند تا از نظر PageRank هم تایید شده باشند.

سئوکاران کلاه سیاه نکات مهم شبکه PBN را اکثرا می دانند؛ در نتیجه سعی می کنند که ردپایی از خود برای گوگل بر جای نگذارند تا گوگل متوجه لینک سازی غیرقانونی آن ها نشود. برای مثال:

  • هاستینگ هایی که برای دامنه ها استفاده می کنند، گوناگون است
  • دامنه هایشان را با رجیسترکننده های گوناگون ثبت می کنند
  • از دامنه هایی با پسوندهای گوناگون بهره می برند
  • از مضامین و تم های گوناگون استفاده می کنند

از نکات مهم شبکه PBN که باید بدانید این است که درست است ما از واژه «شبکه» استفاده می کنیم؛ اما باید سعی کرد تا سایت های این شبکه، مستقل به نظر برسند.

اکنون که پاسخ این سوال که شبکه PBN چیست را متوجه شدید؛ تنها به این روش فکر کنید که شما در هر لحظه که اراده کنید، می توانید پیوندها و لینک هایی را با انکرتسکت دقیق به وب سایت یا صفحه ای که نیاز به تقویت دارد بدهید و موجب ارتقا آن شوید. خیلی عالی به نظر می رسد؛ درست است؟ باید بگوییم که کاملا در اشتباه هستید! چراکه روش PBN، نقض آشکار قوانین گوگل است و در صورت متوجه شدن گوگل، وب سایت شما با جریمه ای سنگین و حتی حذف از نتایج جستجو رو به رو خواهد شد.

سئو,شبکهpbn

PBN دستور العمل های کیفیت گوگل را نقض می کند

استفاده از PBN به عنوان تکنیکی برای لینکسازی به هیچ وجه توصیه نمی شود. چراکه اگر به راهنمای گوگل در خصوص لینک ها نگاهی بیندازیم با این متن رو به رو می شویم:

هر لینکی که به هدف دست کاری در رتبه صفحه یا رتبه وب سایت شما ساخته می شود؛ ممکن است بخشی از اعمالی باشند که نقض آشکار قوانین و دستورالعمل های گوگل محسوب می شوند. این موضوع، هر اقدامی در جهت دست کاری لینک های داخلی و لینک های خارجی وب سایت شما را شامل می شود.

از این رو باید بگوییم که شبکه PBN کاملا در حوزه ی همین اعمال ممنوعه قرار می گیرند. به این دلیل که دقیقا به هدف دستکاری رتبه وب سایت شما در صفحه نتایج گوگل، لینک هایی از سوی نمایندگان شما (وب سایت های دیگر و به واسطه خودتان) به سایت اصلی شما داده می شود.

مسئله این است که اگر تا به اینجا پاسخ سوال شبکه PBN چیست را کاملا درک کرده باشید؛ متوجه خواهید که شد که این روش کاملا یک تاکتیک نادرستی در سیستم گوگل محسوب می شود. اگر به ادامه دستورالعمل گوگل نگاهی بیندازیم با جملات زیر رو به رو می شویم:

بهترین راه برای جلب توجه سایت های دیگر در جهت  ایجاد لینک های با کیفیت و مرتبط با وب سایت شما، ایجاد محتوای بی نظیر، منحصر به فرد و مرتبط است که می تواند به طور طبیعی در جامعه اینترنت محبوبیت پیدا کند. خلق محتوای خوب نتیجه خوبی دارد؛ هرچه محتوای مفیدتری داشته باشید، احتمال بیشتری وجود دارد که شخص دیگری آن محتوا را برای خوانندگان خود ارزشمند بداند و به آن لینک دهد.

لینک های شبکه PBN کاملا مصنوعی هستند و فقط در جهت رشد و دستکاری رتبه بندی وب سایت شما در نتایج گوگل ساخته می شوند. همچنین این لینک ها در محتوای خوب و منحصر به فردی جای ندارند. بنابراین اینگونه لینک سازی ها در طولانی مدت نه تنها نتایج خوبی را در پی نخواهند داشت بلکه ممکن است باعث افت رتبه وب سایت شما بشود.

این مقاله ادامه دارد…

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود

نظر شما !!