شرایط آنچین پالیگان برای ادامه رشد قیمت MATIC چگونه است؟

رمز ارز متیک (MATIC) در حال جابجایی بیشترین قیمت تاریخی (ATH) خود است. این حرکت قیمتی تا چه حد قدرتمند است؟ اوضاع از نظر فعالیت‌ درون زنجیره‌ای (آنچین) و معیارهای اجتماعی چگونه است؟

بر اساس گزارش میهن بلاکچین، MATIC رمز ارز بومی شبکه پالیگان، پس از راه‌اندازی نسخه سوم صرافی یونی سواپ در این شبکه به اوج قیمتی خود دست پیدا کرد. اخبار مثبت پیرامون این رمز ارز و شبکه آن در هفته‌های اخیر بسیار زیاد بوده است به طوری که برخلاف روند نزولی بیت کوین، متیک به خوبی توانست ارزش خود را حفظ کند. در ادامه مطلب گزارشی که توسط تیم تحلیلی سنتیمنت تهیه شده است را بررسی می‌کنیم.

آدرس‌های فعال

تعداد آدرس‌های فعال پالیگان بد به نظر نمی‌رسد. سه قله مشهود داریم که به نظر به خاطر افزایش رشد واریز در شبکه است اما به شکل کلی نیز فعالیت در شبکه به نظر مناسب می‌آید. هشت هزار آدرس فعال روزانه قابل اعتنا است. متیک احتمالا یکی از پنج رمز ارز پرطرفدار مرتبط با اکوسیستم اتریوم است. از این لحاظ وضعیت بسیار عالی است!

سود و زیان محقق شده شبکه (Network Realized Profit/Loss)

به این نمودار نگاه بیاندازید. در نزدیکی بیشترین قیمت تاریخی هستیم و خبری از خالی کردن و ذخیره سود نیست.

شاخص‌های مربوط به صرافی (نرخ ورودی به صرافی‌ها و واریزهای فعال)

واریزهای فعال به صرافی (رنگ صورتی) افزایش قابل توجهی از خود نشان نمی‌دهد اما نرخ ورودی به صرافی بالاخره از خود فعالیتی نشان داد و قله‌ای تشکیل داد. در نمودار فوق قیمت متیک با رنگ سبز نشان داده شده است و حجم واریزی به صرافی‌ها با رنگ نارنجی مشخص شده است.

حجم فعالیت در شبکه‌های اجتماعی (Social Volume)

این شاخص در حال کاهش مستمر بود تا اینکه بالاخره کاربران با تاخیر به شکسته شدن قیمت متیک واکنش نشان دادند. دیدن واکنش اندک افراد به شکسته شدن رکورد قیمت کمی نگران‌کننده و نشانه طمع بود. اکنون اوضاع کمی سالم‌تر به نظر می‌رسد.

توزیع کوین بین هولدرها

نهنگ‌های بزرگ (با دارایی بین ۱ تا ۱۰ میلیون MATIC که در نمودار با رنگ زرد مشخص شده است) طی دو ماه اخیر اقدام به انباشت متیک کرده‌اند. نهنگ‌های کوچکتر (با دارایی بین صد هزار تا یک میلیون MATIC که با رنگ صورتی در نمودار مشخص شده‌اند) اخیرا اقدام به جمع‌آوری کوین‌های بیشتر نموده‌اند.

وضعیت عرضه صرافی‌ها

میزان موجودی MATIC در صرافی‌ها طی دو ماه اخیر به شکل مداوم کاهشی بوده است. این دقیقا چیزی است که برای یک روند صعودی سالم نیاز است.

علاوه بر پالیگان می‌توانید با مطالعه «تحلیل اختصاصی بازار با استفاده از دیتای آن‌چین؛ ۲۵ آذر تا ۱ دی» وضعیت داده‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین و اتریوم را نیز بررسی کنید.

نتیجه‌گیری

شاخص‌های بنیادین MATIC خوب به نظر می‌رسد. تعداد آدرس‌های فعال (حتی با در نظر نگرفتن توکن‌های مبتنی بر پالیگان) در میان برترین‌ها در اکوسیستم اتریوم است. تنها مشکلی که وجود دارد این است که علی رغم کسب رکورد قیمت، شاهد واکنش خوبی در زمینه واریزهای فعال نیستیم.

همچنین نهنگ‌ها در حال خالی کردن و فروش برخی از کوین‌های خود هستند. بنابراین می‌توان انتظار این را داشت که در کوتاه مدت شاهد افزایش فروش و اصلاح قیمتی باشیم و سپس می‌توان انتظار دور بعدی صعودی را داشت. برای دنبال کردن اخبار مرتبط با این شبکه و رمز ارز MATIC، تگ «پالیگان» را در میهن بلاکچین مطالعه کنید.

نظر شما !!