شروع شیاطین سرخ با ناشناخته‌ترین تیم جام/ گزارش زنده: بلژیک 1

به گزارش ورزش سه، طلایی‌ترین نسل تاریخ بلژیک حالا نه تنها به اوج پختگی رسیده بلکه قطر می‌تواند برای برخی از ستاره‌های این این تیم آخرین جام جهانی نیز باشد. شاید بدترین خبر برای مارتینز، مصدومیت لوکاکو باشد. مصدومیتی که به واسطه آن احتمالا ستاره اینتر در ۲ بازی اول بلژیک در دسترس نباشد. شیاطین سرخ در دور قبلی جام جهانی، به مقام سومی رسیدند و حالا مارتینز قصد دارد تیم پر ستاره‌اش را این بار به سمت قهرمانی هدایت کند.

کانادا اما ناشناخته‌ترین تیم جام است. تیمی که برای دومین بار جواز حضور در این رقابت‌ها را کسب کرده و پس از ۳۶ سال به این تورنمنت رسیده است. آخرین بار آن‌ها در جام جهانی 1986 مکزیک حضور داشتند. قطعا تک ستاره آن‌ها در این جام آلفونسو دیویس، بازیکن بایرن مونیخ است و کانادایی‌ها حساب زیادی روی درخشش و رهبری او باز کرده‌اند.

همراه با گزارش لحظه به لحظه اتفاقات و حواشی بازی تیم‌های ملی بلژیک و کانادا در همین صفحه از “ورزش سه” باشید.

جام جهانی 2022 قطر – گروه F
ورزشگاه: استادیوم احمد بن علی، ساعت 22:30 به وقت ایران

داور: جانی سیکاز / کمک داور اول: جرسون دوس سانتوس / کمک داور دوم: آرسنیو مارینگول

تیم ملی بلژیک:

کورتوآ، آلدروایلد، فرتونگن، دندونکر، ویتسل، یوری تیلمانس (45- آمادو اونانا)، یانیک کاراسکو (45- توماس مونیه)، کاستانیه، ادن هازارد (61- لئوناردو تروسارد)، دی بروینه، میچی بتشوایی (77- لوئیس اوپندا)

سرمربی: روبرتو مارتینز

تیم ملی کانادا:

بورجان، جانستون، میلر، ویتوریا، اوستاکیو، هاچینسون، بوکانان، دیوید، دیویس، جونیور هویلت (58- کایل لارین)، ریچی لاریا (74- سام آدکوگبه)
سرمربی: جان هردمن

کارت زرد:
توماس مونیه 53

آمادو اونانا 55
آلفونسو دیویس  83
آلیستر جانستون 83

⚽️ شرح گل‌ها
بلژیک یک – کانادا صفر (دقیقه  44: بتشوایی): مدافعان بلژیک پس از رد و بدل کردن چند پاس کوتاه عمق دفاع کانادا را نشانه گرفتند و با ارسالی بلند توپ را به بتشوایی سپردند و او هم برخلاف جریان بازی موفق شد اولین گل بازی را به ثمر برساند.

⏱ لحظات حساس:

در دقیقه 7, بوکانان کرنر ارسالی بازیکنان کانادا را با شلیکی روی پا به سمت دروازه بلژیک فرستاد که توپ پس از برخورد به کاراسکو برگشت داده شد.

در دقیقه 8, توپی که در محوطه جریمه به کاراسکو برخورد کرده بود توسط var بازبینی شد که داور نقطه پنالتی را نشان داد.

در دقیقه 10, آلفونسو دیویس ستاره بایرن مونیخ پشت ضربه پنالتی ایستاد اما کورتوآ مسیر توپ را به درستی تشخیص داد و توپ به گل تبدیل نشد.

در دقیقه ۱۵، هویلت فرصت داشت تا کانادا را پیش بیاندازد اما ضربه او از سمت راست محوطه جریمه با اختلافی ناچیز به بیرون رفت.

در دقیقه 23, ضد حمله خطرناک بلژیک با مثلث هازارد، دی بروینه و بتشوآیی شکل گرفت اما ضربه نهایی بتشوآیی را میلر، مدافع کانادا بلاک کرد.

در دقیقه ۲۹، نفوذ کانادایی‌ها از سمت راست باز هم جواب داد و جانستون در موقعیتی مناسب به سمت دروازه کورتوآ شلیک خطرناکی کرد که سنگربان رئال به خوبی توانست این توپ را مهار کند.

در دقیقه ۳۰، ضربه دیوید، مهاجم کانادا از داخل محوطه جریمه پس از برخورد به آلدروایلد به کورتوآ رسید.

در دقیقه ۳۸، اکسل ویتسل تعادل مهاجم کانادا را در محوطه جریمه بلژیک بر هم زد اما درخواست داور از var با استعلام منفی رو به رو شد و بازی پس از دقایقی به جریان افتاد.

در دقیقه ۴۵ + ۲، ارسال زمینی جاناتان دیوید از سمت راست به داخل محوطه جریمه را بیوکانن به موقع برید اما ضربه‌اش با اختلافی اندک به بیرون رفت.

در دقیقه 45+4, اوستاکیو از پشت محوطه جریمه شلیک سنگینی را روانه دروازه بلژیکی‌ها کرد اما توپ پس از برخورد به مدافعان بلژیک برگشت داده شد. کانادایی‌ها باز هم اعتقاد داشتند توپ به دست مدافع بلژیک خورده اما داور چنین نظری نداشت.

در دقیقه 48, اوستاکیو پس از دریبل دی بروینه توپ را روی دروازه بلژیک ارسال کرد که ضربه سر دیوید با اختلافی کم به بیرون رفت.

در دقیقه ۶۷، دی بروینه ضد حمله خطرناکی را ترتیب داد و با یک پاس زیبا از سمت راست توپ را به بتشوایی سپرد اما ضربه او را مدافع کانادا بلاک کرد و توپ به کرنر رفت.

در دقیقه 80, بازیکنان کانادا از سمت راست ارسال بلندی روی دروازه بلژیک انجام دادند که توپ روی سر لارین فرود آمد و ضربه سر زیبای او را کورتوا با یک سوپر واکنش مهار کرد.

🔴 حاشیه:

کانادا تاکنون هیچ گلی در جام‌های جهانی به ثمر نرسانده است و دیویس این فرصت را داشت که در دقیقه ۱۰ از روی نقطه پنالتی این رکورد منفی را پاک کند که کورتوآ مانع تحقق این امر شد.

کورتوآ پس از اوچوآ دروازه‌بان مکزیک، دومین دروازه‌بانی است که در این تورنمنت پنالتی مهار کرده است.

برخلاف پیش بینی‌ها در ۱۵ دقیقه نخست، کانادا نمایش بهتری داشته و بلژیک کاملا در لاک دفاعی فرو رفته است‌.

روبرتو مارتینز بین دو نیمه دست به تعویض زد و اونانا و مونیه را به زمین فرستاد. هر دو بازیکن در کمتر از ۱۰ دقیقه حضور در زمین کارت زرد دریافت کردند.

در نیمه نخست برخلاف انتظارها، کانادا نمایش بهتری داشت و ۱۴ شوت به سمت دروازه بلژیک روانه کرد. این آمار برای شیاطین سرخ فقط ۴ شوت بوده است!

پس از بیرون رفتن ادن هازارد از زمین بازوبند کاپیتانی بلژیکی‌ها در اختیار یان فرتونگن قرار گرفت.

نظر شما !!